تشکیل کمیته مشترک با وزارت بهداشت برای توسعه خدمات درمانی به گردشگران خارجی

ImageHandler.ashxرییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کمیته ای مشترک با وزارت بهداشت تشکیل خواهیم داد تا هم در ارتباط با اطلاع رسانی به کشورهای هدف و هم در ارتباط با توسعه خدمات به توریست های که برای درمان یا سلامت به ایران می آیند، اقداماتی صورت گیرد.

به گزارش ایرانگرد نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمدعلی نجفی درباره برنامه های این سازمان در بخش توریسم درمانی اظهار داشت: علی رغم مزیت هایی که کشور ما در مقایسه با اکثر کشورهای منطقه در بخش سلامت و درمان دارد اما متاسفانه در حوزه توریسم درمانی خیلی موفق نبوده ایم. از برنامه های ما این است که کمیته ای مشترک با وزارت بهداشت تشکیل دهیم تا هم در ارتباط با اطلاع رسانی به کشورهای هدف و هم در ارتباط با توسعه خدمات به توریست های که برای درمان یا سلامت به ایران می آیند، اقداماتی صورت گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم این اقدام ظرف مدت دو سه ماه آینده انجام شود زیرا نیاز به بررسی دقیق دارد و متأسفانه سیستم بهداشتی درمانی ما آمادگی این موضوع را ندارد و باید بتواند خود را به  خوبی در دنیا معرفی کند تا با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت بهداشت این بخش نیز فعال شود.
تشکیل کمیته تخصصی برای رونق  هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران در بازارهای داخلی و خارجی
معاون رییس جمهور همچنین درباره برنامه های این سازمان برای رونق حوزه صنایع دستی نیز گفت: متأسفانه در این بخش نه تنها بازار خارجی را به مقدار زیادی از دست داده ایم حتی در بازارهای داخلی هم خیلی از کشورها به عنوان رقیب وارد شده اند و بخشی از بازار را از ما گرفته اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در این بخش باید کارهای جدی و اساسی انجام شود و یکی از کارهایی که می توان انجام داد؛ استفاده از فضای مجازی برای معرفی توانایی های هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران و فروش آنها است.

نجفی در ادامه اظهار داشت: باید در همه این زمینه ها یک کمیته تخصصی تشکیل شود و کار را به طور جدی از ابتدا تا انتها برنامه ریزی کرد و امیدواریم در ظرف سه چهار ماه آینده که تیم جدید مدیریت سازمان مستقر می شود و این کمیته ها تشکیل می شود، بتوانیم برای هر کدام از این بخشها یک دستاورد قابل قبول و قابل ارائه عرضه کنیم.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …