مربیان سرود پای درس‌های تخصصی می‌نشینند

به گزارش ایرانگرد نیوز، در این دوره که به همت خانه سرود انقلاب اسلامی با حضور بیش از 100 نفر از مربیان سرود سراسر کشور برگزار می شود، مبانی تئوری موسیقی، سولفژ و ریتم، آواز و تکنیک های آوازی، ساز مبنا و عناوین مرتبط با هدایت گروه های سرود به هنرجویان ارائه می شود.

 

در این دوره چهار روزه که در دو بخش صبح و عصر برقرار است، اساتیدی چون مصطفی کمال پورتراب، اسفندیار قره‌باغی، شهرام مظلومی، آرش گوران، شهرام توکلی و محمدرضا صادقی به بیان دروس تخصصی می پردازند.

 

هادی آرزم مدیر شورای راهبری آموزش های تخصصی خانه سرود انقلاب اسلامی در این باره گفت: مربیان سرود سراسر کشور طی فراخوانی ضمن شرکت در آزمون سطح بندی، برای شرکت در این دوره، گزینش شدند و این دوره 4 روزه به عنوان اولین گام بوده و ادامه سیر آموزش در ترم های آتی به این هنرجویان ارائه خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت های خانه سرود انقلاب اسلامی، در راستای تعالی سرود کشور، توانمندسازی مربیان سرود و ارائه آموزش های تخصصی است که این حرکت با قوت آغاز شده و به کار خود ادامه خواهد داد.

 

آرزم با اشاره به 6 ماه تحقیقات تخصصی در زمینه نحوه برگزاری دوره و دروس مورد نیاز آن گفت: پس از پایان این دوره و در عصر روز جمعه 22 شهریور از مقام استاد مصطفی کمال پورتراب که از اساتید این دوره هستند، در نخلستان اوج تجلیل خواهد شد.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …