آخرین وضعیت محمد نوروزی عکاس جنگ پس از جراحی


عرفان نوروزی پسر محمد نوروزی عکاس انقلاب و دفاع‌مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پدرم از ماه رمضان دردی را در ناحیه گردن احساس می‌کرد که با مراجعه به پزشک و انجام “ام. آر. آی” معلوم شد که وی در مخچه خود یک “کیست” دارد که در این زمان (از رمضان تا به قبل از عمل) در حال رشد بوده و نیاز به عمل جراحی دارد.


وی افزود: ۲۲ شهریورماه عمل سر وی در بیمارستان خاتم‌الانبیاء با موفقیت انجام شد و چند روزی پدرم در بخش ویژه بستری بود ولی اکنون به بخش عمومی منتقل شده است.


عرفان نوروزی در پایان در مورد زمان دقیق ترخیص پدرش از بیمارستان گفت: هنوز چیزی مشخص نیست ولی امیدواریم تا آخر این هفته وضعیت پدرم به شرایطی برسد که امکان ترخیص از بیمارستان را داشته باشد.محمد نوروزی متولد 1344 است که از سال 1358 عکاسی را شروع کرد و یک سال بعد به سمت عکاسی مطبوعاتی کشیده شد. از سال 1360 با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کرد و سال 62 به استخدام روزنامه کیهان درآمد. در نمایشگاه‌های گروهی و مسابقات مختلفی حضور داشته و دیپلم افتخار و جایزه ویژه یونسکو را نیز در ژاپن به دست آورده است. او بعد از عملیات رمضان در شلمچه مجروح شد و در سن 28 سالگی به عنوان جوانترین عکاس از روزنامه کیهان بازنشسته شد. او در حال حاضر عکاس فرهنگستان هنر است.


محمد نوروزی بازنشسته روزنامه کیهان است که سالهاست به صورت پروژه‌ای در فرهنگستان هنر عکاسی می‌کند و به لحاظ محدودیت‌های قانونی تاکنون به استخدام این مجموعه درنیامده و کارمند فرهنگستان محسوب نمی‌‌شود اما ریاست فرهنگستان هنر برای پرداخت بخشی از هزینه‌های این عکاس در حد و اندازه توان این مجموعه اعلام آمادگی کرده بود ولی با توجه به اعلام حمایت سایر نهادها از محمد نوروزی، این اقدام از سوی فرهنگستان هنر کماکان در اندازه امکانات این مجموعه صورت خواهد گرفت.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …