“جادوگر شهر اُز” 75 سالگی اش را جشن گرفت

به گزارش ایرانگرد نیوز به نقل از هالیوود ریپورتر، سالن تاریخی فوق که به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته است، با نمایش این فیلم از شرکت برادران وارنر بازگشایی شد.
این برنامه بازگشتی برای “جادوگر شهر از” محسوب می شد که در سال 1939 در این سالن برای اولین بار به نمایش درآمد.
سالن فوق از ابتدای تابستان برای بازسازی بسته شده بود و حال با بازسازی تبدیل به بزرگترین سالنی در دنیا شده است که به روش IMAX فیلم پخش می‌کند.
“روث دوچینی” 95 ساله یکی از تنها بازیگران بازمانده از فیلم فوق مهمان ویژه مراسم بود. وی چند کلمه‎ای از سوابق و خاطرات خود نیز صحبت کرد. وی گفت در کارنامه خود چهار فیلم دیگر -از جمله یک فیلم از آلفرد هیچکاک که نام آن را به خاطر نمی آورد- دارد. وی طی جنگ جهانی دوم در هواپیمایی داگلاس کار کرد و در دو سال اخیر ساکن لاس وگاس بوده است.
ویلیام شاتنر بازیگر و نویسنده کانادایی و برایان سینگر کارگردان از دیگر مهمانانی بودن که به همراه دان فلمن، مدیر داخلی شرکت برادران وارنر برای تماشای این فیلم به روش IMAX و سه بعدی به هالیوود سفر کرده بودند.
فیلم “جادوگر شهر از” در هفتاد و پنجمین سالگرد خود به مدت یک هفته در 300 سالن متعلق به شرکت برادران وارنر به نمایش در خواهد آمد و البته نسخه از آن هم وارد شبکه نمایش خانگی شده است.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …