اوشین هم به جشنواره فیلم کودک می‌آید/ لیست سینماهای میزبانان جشنواره

به گزارش ایرانگرد نیوز، فیلم سینمایی اوشین (Oshin) محصول سال 2013 ژاپن ساخته شین توگاشی در بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان شرکت می‌کند.

 
فیلمنامه این فیلم 105 دقیقه‌ای را کوتا یامادا بر اساس قصه اورجینال سوگاکو یاشیدا نوشته و در آن کودکی اوشین بر اساس  شخصیت مشهور این سریال – که در ایران با نام “سال‌های دور از خانه” روی آنتن رفت- دوباره سازی شده است.

 
نسخه تلویزیونی اوشین از آوریل سال 1983 تا مارس سال 1984 در ژاپن روی آنتن رفته است.

 
این هشتمین فیلم بلند سینمایی شین توگاشی کارگردان 53 ساله ژاپنی است و در آن، کوکانه هامادا نقش اوشین 8 ساله را ایفا می‌کند که از بین کودکان زیادی انتخاب شده است. مانامی ایگاشیرا نیز در این نسخه نقش اوشین نوجوان را بازی می‌کند و آیا یوتو در این فیلم ایفاگر نقش مادر اوشین است.

 

 
ده سالن سینمای نمایش دهنده فیلم های جشنواره مشخص شدند

 
همچنین به دلیل گستردگی آثار و برنامه‌های بخش‌های مختلف، ده سالن سینمای شهر اصفهان میزبان بیست و هفتمین جشنواره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان خواهد بود.

 
سالن شماره 1 و 2 سینما قدس، سینما ساحل، سالن شماره 1و 2 مجموعه فرشچیان، تالار هنر، سینما سپاهان، سوره، تالار خورشید و سالن کتابخانه مرکزی، ده سالنی هستند که امسال برای نمایش فیلم‌های جشنواره در نظر گرفته شده‌اند و برای میزبانی از مخاطبان جشنواره آماده می‌شوند.

 
بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامیداشت نام پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا از پانزدهم تا نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

 

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …