سینمای ایران به دنبال ساخت فیلم سه‌بعدی درباره نیروهای هوانیروز

علی شاه‌حاتمی کارگردان سینما  با بیان این مطلب که نگارش فیلمنامه “عملیات کبری” به پایان رسیده است، گفت: بابک محقق به عنوان کارشناس بخش سه بعدی در این پروژه با ما همکاری می کند و در حال حاضر تحقیقات لازم روی فیلمنامه در حال انجام است و اگر کارشناسان بخش سه بعدی تایید کنند که بخش های سه بعدی مورد نظر در فیلمنامه به خوبی درمی‌آید، این فیلم را جلوی دوربین می‌بریم.

 

وی با اشاره به اینکه “آقای الف” به عنوان اولین تجربه فیلم سه بعدی در سینمای ایران فارغ از خود فیلم تجربه بسیار مهم و موفقی بود، ادامه داد: “عملیات کبری” یک اثر دفاع مقدسی است و براساس داستان، پلان های بسیار سختی را برای ساخت سه بعدی خواهیم داشت به همین دلیل اگر شرایط مناسبی فراهم شود که بتوان این فیلم را در سطح استانداردهای بین المللی فیلم های سه بعدی بسازیم، ساخت فیلم را شروع خواهیم کرد در غیر این صورت ترجیح می دهم تا این فیلم ساخته نشود.

 

کارگردان فیلم سینمایی “رویای سینما” توضیح داد: “عملیات کبری” داستانی واقعی از یکی از عملیات های بزرگ و مهم در هشت سال دفاع مقدس است و با توجه به فضای سنگین و پلان های متفاوتی که در فیلمنامه نوشته شده است، ساخت سه بعدی این فیلم می تواند آن را در سطح تولیدات هالیوود جلوه دهد، به همین دلیل باید خروجی درستی از فیلم داشته باشیم وگرنه ساخت این فیلم یک کار اشتباه است.

 

وی با اشاره به این مطلب که تا زمانیکه کارشناس سه بعدی تایید نکند فیلم را می توان به صورت سه بعدی ساخت، پیش تولید این فیلم شروع نمی شود، بیان کرد: همین مسئله سبب شده تا زمان دقیقی را برای آغاز کار در ذهن نداشته باشیم. همه چیز بستگی به تحقیقاتی دارد که در حال حاضر مشغول به انجام آن هستیم.

 

شاه‌حاتمی در پایان گفت: فیلمنامه این فیلم سینمایی را خودم نوشته‌ام و داستان درباره یکی از عملیات هایی است که شهید خلبان وطن پور از شهدای هوانیروز در آن شرکت کرده و در آن عملیات به شهدات رسید، این عملیات یکی از بی نظیرترین اتفاقات در تاریخ جنگ ایران و عراق است.

 

“عملیات کبری” به کارگردانی علی شاه حاتمی اگر ساخته شود، دومین فیلم سه بعدی در تاریخ سینمای ایران است. این فیلم با مضمون جنگی یکی از عملیات های تاثیرگذار در جنگ ایران و عراق را که توسط هوانیروز انجام شد به تصویر خواهد کشید. فیلمنامه این فیلم سینمایی که توسط شاه حاتمی به نگارش درآمده به تازگی به پایان رسیده است.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …