ایرانگرد نیوز

دو نقال وقایع خرمشهر را در” من که دا نیستم” روایت می کنند

به گزارش ایرانگرد نیوز، نمایش “من که دا نیستم” نوشته مهرداد رایانی مخصوص و کارگردانی حسین پارسایی به روایت بخشی از وقایع دفاع مقدس در قالب داستانی رئال می‌پردازد. در این نمایش پارسایی در شیوه اجرایی از تکنیک‌های نمایش‌های ایرانی بهره برده است، به طوری که دو نقال جوان با نام های مجید رحمتی و حسین جمالی در خلال نمایش وقایع مستند و حال و هوای خرمشهر در دوران دفاع مقدس به شیوه نقالی روایت می کنند.
این برای نخستین بار است در یک نمایش رئال با موضوع مقاومت به شیوه متفاوتی از نقالی استفاده می‌شود. در این نمایش رویا نونهالی، لیندا کیانی،‌ علی سلیمانی، محسن قصابیان و کاوه مهدوی نقش‌های اصلی را برعهده دارند.
همچنین مرتضی مصطفی‌نژاد مدیر تولید و مجری طرح، سیامک احصایی به عنوان طراح صحنه، مژگان عیوض‌زاده طراح لباس، پژمان عبدی دستیار و برنامه‌ریز، میثم احمدی مسئول جلوه‌های ویژه صوتی و تصویری، نوشین سیفی منشی صحنه، فرهاد خوشه‌بر مدیر صحنه،‌مرتضی هاشم خان‌لو به عنوان گوینده و بازیگر پارسایی را همراهی می‌کنند.
در خلاصه داستان نمایش “من که دا نیستم” آمده است: زینب زمانی یکی از بازماندگان جنگ تحمیلی در خرمشهر است که خاطرات او بارها به چاپ رسیده و مقاومت و پایداری او زبانزد است وی اشیا و اسناد موزه‌ای قابل توجهی دارد و در تلاش است که در بین حفار‌ی‌ها و ساخت‌ و‌ سازهای عظیم واحدهای تجاری که در خرمشهر در حال وقوع است، یک موزه کوچک جنگ برای ثبت و ضبط خاطرات عظیم جنگ و دسترسی آن به آیندگان احداث کند که ناگهان …
نمایش”من که دا نیستم” همزمان با هفته دفاع مقدس در تالار اندیشه حوزه هنری به صحنه می‌رود.

 

خروج از نسخه موبایل