ایران به تمام معنی یک موزه است

ایران به تمام معنی یک موزه است

رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  پنج شنبه شب در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین در استان گلستان از ایران به عنوان موزه ای از تنوع فرهنگی،زیستی،طبیعی،گویش، زبان، همدلی و شور و نشاط یاد کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری محمد علی نجفی افزود:تنوع فرهنگی ایران به نحو بسیار زیبا و در سطحی وسیع در هفتمین جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین  استان گلستان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

معاون رییس جمهور افزود:کمتر کشوری می تواند با اتکا به هنرمندی و تنوع اقوام خود چنین جشنواره باشکوهی را برگزار کند و این از بزرگترین نقاط قوت ماست که در عین تنوع زیستی، بومی، گویش، زبان ،اقوام،سنن و خرده فرهنگها ،از یکپارچگی، انسجام و همدلی در این سطح برخورداریم.

نجفی خاطرنشان کرد:ایران به تمام معنی یک موزه است؛موزه ای از تنوع فرهنگی، زیستی،طبیعی؛موزه ای از تنوع زبان و گویش و موزه ای از همدلی،شور و نشاط و عشق و ما باید به این ملت و کشور افتخار کنیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی یاد آور شد:در حالی که بسیاری از کشور ها تلاش می کنند انواع گردشگری  طبیعی،اجتماعی،سلامت و… را با استفاده از راهکارهای فنی و تکنولوژیک ایجاد کنند ایران از این مواهب به شکل بکر و طبیعی برخوردار است و ما باید تلاش کنیم این جذابیتها و امکانات ملی را در معرض دید همگان قرار دهیم و آنها را به میهمانی  میزبانان ایرانی دعوت کنیم .

او با اشاره به جذابیتهای متنوع گردشگری استان گلستان تاکید کرد:اگر در حوزه گردشگری  داخلی و خارجی این استان برنامه ریزی درست و اصولی صورت بگیرد ما شاهد رونق زندگی اقتصادی و اجتماعی و تحول استان خواهیم بود.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه گلستان بیشتر معبر گردشگران است گفت:باید قابلیتها و جذابیتهای استان به گونه ای معرفی شود که گردشگران گلستان را یک مقصد گردشگری بدانند و برای اقامت چند روزه در آن ترغیب شوند.

او در پایان ابراز امیدواری کرد با ایجاد دبیر خانه دائمی جشنواره بین المللی اقوام در استان گلستان، این جشنواره در سالهای آینده با شکوه و پربارتر  در سطح بین المللی اجرا شده و به رونق گردشگری در استان کمک کند.

هفتمین جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین همزمان با هفته گردشگری از هشتم تا یازدهم مهر در استان گلستان برگزار شد.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …