جزئیات افتتاحیه جشنواره کودک/ نامزدهای پروانه‌ زرین عکس و پوستر

به گزارش ایرانگرد نیوز، جعفر گودرزی در تشریح برنامه‌ها، ویژگی‌ها و تفاوت‌های افتتاحیه این دوره از جشنواره گفت: این دوره جشنواره به نام مبارک پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا نامگذاری شده و نصب پرچم حریم نبوی به شکلی ویژه و اهتزاز آن از برنامه‌های ویژه افتتاحیه خواهد بود.

 
وی افزود: پیش بینی ما اجرای 2 ساعت و نیمه افتتاحیه است اما در این مدت زمانی، سخنرانی بلندمدت نخواهیم داشت و پیش‌بینی شده اگر هم کسی قرار است صحبت کند خیلی کوتاه صحبت کند و شاهد سخنرانی طویل و خسته کننده نباشیم.

 
گودرزی ادامه داد: بزرگداشت‌ها، اعلام برگزیدگان بخش فیلمنامه‌نویسی، اعلام برگزیدگان بخش پوستر و عکس محورهای اصلی افتتاحیه جشنواره امسال هستند که از نظر شور و نشاط، یکی از افتتاحیه‌های مثالزدنی تاریخ جشنواره کودک خواهد بود. در افتتاحیه جشنواره امسال، فیتیله‌ای‌ها یک اجرای متفاوت سه نفره را به نمایش می‌گذارند و مجری رسمی نداریم. این اجرا در قالب نمایش و موسیقی خواهد بود.

 
وی در ادامه بیان کرد: امسال ما نگاهی ویژه به دکور داشتیم و برای طراحی دکور افتتاحیه، برعکس سال‌های گذشته که نگاهی سنتی وجود داشت از نگاه مدرن بهره بردیم و این دکور با ترکیبی از نور و تصویر طراحی شده است و می‌تواند برای شروع جشنواره هیجان‌انگیز باشد. همچنین 10 قطعه موسیقی در افتتاحیه جشنواره کودک اجرا می‌شود که کاملا برای این مراسم و به شکل نماهنگ با محوریت سینمای کودک، شهر اصفهان و جشنواره ساخته شده‌اند.

 
مدیر روابط عمومی جشنواره بیست و هفتم، با اشاره به یک تلاش شبانه‌روزی 60 نفره برای رقم خوردن افتتاحیه‌ای متفاوت، گفت: ظرفیت سالن گل نرگس، 1800 صندلی است ولی پیش بینی ما با توجه به سکوهای اطراف سالن، این است که میزبان 2500 نفر در این مراسم باشیم.

 
وی ادامه داد: با توجه به این که هر سال متقاضی حضور در افتتاحیه مراسم بیش از حد بود، تمهید ما، نصب LED در فضای خارج سالن گل نرگس بود تا حاضرانی که نتوانستند در داخل سالن افتتاحیه حاضر شوند، از این طریق به طور مستقیم برنامه را دنبال کنند.

 
گودرزی همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی روابط عمومی جشنواره برای فعالیت مطلوب رسانه‌های گروهی و صداوسیما، بیان کرد: در مراسم افتتاحیه با ایجاد یک پلاتوی ویژه، تلاش کردیم تا فضایی را به وجود بیاوریم تا همکارانمان در شبکه‌های تلویزیونی، تمام گفتگوهای خود را در این پلاتو انجام دهند.

 
معرفی نامزدهای 2 بخش جشنواره

 
نامزدهای نهایی بخش مسابقه عکس و پوستر بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اعلام شدند.

 
هیات داوری این بخش متشکل از داریوش فرهنگ، تورج منصوری و رضا برجی پس از بررسی آثار رسیده نهایتا کاندیداهای دریافت جوایز را اعلام کردند. آرش صادقی و مهدی دل خواسته که دبیران این بخش از جشنواره هستند، روز گذشته با اعلام این خبر یادآوری کردند جوایز برندگان این بخش در آیین افتتاحیه این جشنواره که روز دوشنبه ۱۵ مهرماه برگزار خواهد شد اهدا می شود. همچنین در ایام جشنواره نمایشگاه آثار رسیده به مسابقه مواد تبلیغی (عکس و پوستر) در تالار استاد فرشچیان اصفهان که سینمای رسانه جشنواره است برپا می شود. فهرست نامزدهای این بخش عبارتند از:

 
بخش عکس:۱ – سیدنواب موسوی (تنهای تنها تنها) / ۲ – احمدرضا شجاعی (ساکن خانه چوبی) / ۳ – امید صالحی (ماهی کویر) / ۴ – صبا سیاه پوش (تتل و راز صندوقچه) / ۵ – پریسا ایمانپور (او خوب سنگ می زند)

 
بخش پوستر: ۱ – احسان برآبادی (تنهای تنهای تنها) /۲- سیروس سلیمی (او خوب سنگ می زند) /۳ – احمدرضا شجاعی (ساکن خانه چوبی)

 
بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا از ۱۵ تا ۱۹ مهرماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …