دیدار هاشمی‌رفسنجانی با استاد فرشچیان/ استقبال از طرح تشکیل دانشگاه هنرهای اسلامی

به گزارش ایرانگرد نیوز، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ديدار صميمي با استاد فرشچيان، هنر را زبان ظريف انسان‌ها براي ايجاد ارتباط با لطافت‌هاي الهي در آفرينش دانست و گفت: نقاشي به‌ويژه مينياتور كه نقشي ظريف و كوچك از طبيعت است، سابقه‌اي درخشان در تاريخ و فرهنگ ايران دارد و وجود استادان و درخشش آنان در دنيا، نشان از پيشاهنگي هنر ايرانيست.

 
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تحسين كارهاي هنري استاد فرشچيان، به تابلوی “معراج” به عنوان تازه ترین اثر این هنرمند صاحب نام اشاره كرد و گفت: از طريق رسانه‌ها پيگير كارهاي جديد شما هستم و “معراج” به عنوان يكي از باورهاي ديني و اعجاز وجودي پيامبر اسلام قابل تحسين است.

 
وی در پاسخ به پيشنهاد استاد فرشچيان مبني بر ايجاد دانشگاه هنرهاي اسلامي و ايراني گفت: طرح خوبي است و دانشگاه آزاد اسلامي هم آمادگي و هم امكانات همكاري را دارد، چون نگاه دانشگاهي به هنر مي‌تواند علاوه بر علاقمندان عمومي جامعه، با قابليت‌هاي خاص نيز به قابليت‌هاي آن بپردازد.

 
در اين ديدار استاد فرشچيان، از اشتياق خويش براي ديدار با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت و تأكيد كرد: از توجه شما به مسائل هنري زياد شنيده بودم و امروز در دفتر شما ديدم كه چگونه از آثار ارزشمند استاد بهزاد نگهداري مي‌‌کنید.

 
وي درباره طرح ايجاد دانشگاه هنرهاي اسلامي و ايراني گفت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اين كار مي‌تواند به مجموعه اطلاعات هنري اسلام و ايران جامعيت علمي ببخشد.

 
استاد فرشچيان از تابلوهاي متعدد نقاشي و مينياتور كه در قسمت‌هاي مختلف مجموعه دفتر مجمع تشخيص مصلحت نظام بكار رفته، بازديد كرد.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …