شب فرهنگی، به مناسبت حضور ایران در نمایشگاه گردشگری برلین شب فرهنگی ایران به مناسبت حضور جمهوری اسلامی ایران

شب فرهنگی ایران به مناسبت حضور جمهوری اسلامی ایران در چهل و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری برلین(ITB) روز۴ شنبه ۱۳ اسفند ماه مصادف با ۴ مارچ ۲۰۱۵ برگزار شد.

این مراسم با حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری،مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری،ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برلین،سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری و نماینده مجلس آلمان در غرفه ایران برپا شد.

سلطانی فر در این مراسم، با تشکر از اقدامات و تلاشهای دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه و همکاری سفارت ایران در برپایی غرفه کشورمان به اهمیت نمایشگاه بین المللی گردشگری برلین(ITB) پرداخت.

او به سیاستهای کلان  سازمان در زمینه بازاریابی گردشگری اشاره کرد و گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید استفاده از ظرفیتهای بین المللی در توسعه صنعت گردشگری کشور است.

معاون رییس جمهوری به آلمانی های حاضر در شب فرهنگی ایران نوید داد:با سیاستهای دولت یازدهم و اقدامات و هماهنگی های سفارت ایران در آلمان آلمانی های علاقمند به سفر و دیدار از کشورمان می توانند با دریافت تسهیلات لازم، در برنامه سفرهای خود از ایران دیدن کنند.

او اظهار امیدواری کرد که  همکاریهای گردشگری ایران و آلمان  ارتقاء پیدا کند.

سید علی آقازاده مدیرعامل شرکت شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی که هماهنگی برپایی غرفه ایران را عهده دار بود،نیز در خصوص نحوه حضور ایران در چهل و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری برلین(ITB) سخنرانی کرد.

ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان  نیز با اشاره به روابط طولانی و گسترده دو کشور به حمایت همه جانبه و تلاشهای سفارت ایران در ارتقا همکاریهای گردشگری دو کشور اشاره کرد.

روشکه؛ آلمانی علاقمند به  ایرانگردی نیز تجربیات و اقداماتش در معرفی جاذبه های گردشگری ایران را که چاپ سه کتاب است،را توضیح داد.

گفتنی است؛دفاتر و شرکت های گردشگری ایرانی ،تعداد زیادی آلمانی علاقمند به تاریخ و فرهنگ ایران در شب فرهنگی ایران ، در غرفه کشورمان در محل  چهل و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری برلین(ITB) حضور یافتند.

Check Also

حضور کشورهای همسایه در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری …