آداب و رسوم عجیب ازدواج در گوشه و کنار دنیا

گروه اینترنتی روزنه

مراسم ازدواج در همه دنیا یکی از مهمترین اتفاقات زندگی محسوب می شود و در این بین آداب و رسوم مختلفی برای آن دیده می شود ولی برخی از این رسومات از دید عده زیادی، بسیار عجیب در نظر گرفته می شود. گلچینی از این رسومات را در مطلب پیش رو ملاحظه می کنید:

گروه اینترنتی روزنه

کنگو

در کنگو، اگر کسی بخواهد عروسی کسی را خراب کند فقط باید یک کمدین استخدام کند. برای آنکه مراسم جدی گرفته شود عروس و داماد در سراسر مراسم اجازه لبخند زدن ندارند.

گروه اینترنتی روزنه

نیجریه

در نیجریه داماد حق دارد عروس تا قبل از مراسم و حتی ساعاتی بعد از آن به خانه والدینش پس بفرستد.


فرانسه

در فرانسه دوستان و خانواده عروس و داماد در اولین شب ازدواجشان در بیرون خانه تا جایی که بتوانند با ماهی تابه و قابلمه سرو صدا ایجاد می کنند و باید زوج تازه ازدواج کرده بیرون بیایند و با خوردنی و نوشیدنی های مختلف آنها را ساکت کنند.

گروه اینترنتی روزنه

کره

پس از اتمام مراسم ازدواج دوستان داماد جوراب ها را از پایش درمی‌آورند، یک طناب به دور قوزک‌های وی می‌اندازند و با نوعی ماهی به نام “کوروینای” زرد رنگ شروع به تازیانه زدن بر کف پایش می‌کنند؛ این کار به منظور مقاوم کردن داماد برای آغاز زندگی مشترک صورت می‌گیرد.
مردمان کره بر این باورند، چنانچه داماد روز عروسی‌اش زیاد لبخند بزند، فرزند نخست دختر خواهد بود. پس از اتمام مراسم، والدین داماد آجیل و آلوی فراوان به سوی عروس پرتاب می‌کنند و چنانچه وی بتواند تعدادی از آجیل‌ها را بگیرد، صاحب پسران زیادی خواهد شد.
رسم دیگری در مراسم ازدواج کره‌ای‌ها وجود دارد که مطابق آن میهمانان به سوی زوج جوان خرمای قرمز رنگ و بلوط پرتاب می‌کنند.
شایان ذکر است؛ سنن عجیب و غریب کره بسیاری از جهان‌گردان را به نظاره این مراسم‌ها واداشته است.


آلمان

در برخی از کشورها مهمانان برای عروس و داماد ظروف نو به عنوان هدیه می آورند. در آلمان مهمان ها همین کار را می کنند… و سپس آنها را می شکنند. فرض براین است که این سرو صدا ارواج خبیثه را دور می کند.

هند

در برخی بخش های هند داماد باید کفش هایش را قبل از نزدیک شدن به سمت محراب عقد از پا درآورد. به محض اینکه او این کار را کرد جنگ و جدال شروع می شود. هر کسی از فامیل عروس سعی می کند کفش را بدزد و در عین حال فامیل داماد باید سعی کند که از آن محافظت کند. اگر فامیل عروس در این تلاش موفق شوند اجازه دارند تا کفش را گروگان نگاه دارند تا آنکه به آنها مبلغی به عنوان فدیه بدهند.

گروه اینترنتی روزنه

اتیوپی

در قبیله سوماترا اتیوپی رسمی وجود دارد که در آن دختر قبل از ازدواج یک دندان خود را می کشد و حلقه ای به لبهای خود آویزان می کند.

اسکیموها

اسکیموها در مراسم ازدواج گوشت شکار را نمی پزند و آن را خام می خورند.

چین

در فرهنگ یوگور (قوم اقلیتی در چین)، داماد قبل از عروسی با تیرو کمان سه بار به عروس شلیک می کند. اگرچه تیرها تیز نیستند ولی باز هم شبیه گلوله های پلاستیکی می مانند. به محض این کار، داماد تیرها را جمع کرده و آنها را می شکند، به این طریق برای آنها این اطمینان می شود که آنها برای همیشه عاشق هم خواهند ماند.

بورنئو

در قبایل تیدونگ در شمال بورنئو عروس و داماد باید در خانه شان حبس شوند و اجازه استفاده از دستشویی به مدت سه روز و سه شب را ندارند. مطمئناً این رسم در نظر همگان به نوعی شکنجه محسوب می‌شود ولی به نظر می‌رسد برای مردم تیدونگ که اکنون در شهر سانداکان در مالزی ساکن هستند عادی است. آن‌ها معتقدند عدم رعایت این رسم بدشانسی زیادی را وارد زندگی آن‌ها می‌کند. به همین دلیل چندین نفر مراقب آن‌ها خواهند بود و تنها اجازه دارند مقدار بسیار کمی نوشیدنی و غذا بخورند. بعد از اتمام روز سوم آن‌ها می‌توانند به زندگی عادی خود برگردند. یکی دیگر از رسوم عجیب آنها این است که داماد اجازه ندارد صورت عروس را ببیند تا زمانی که چندین آواز عاشقانه برای او بخواند. پرده‌ای که دو زوج را از هم جدا می‌کند وقتی بالا می‌رود که او آهنگ را نواخته باشد.

گروه اینترنتی روزنه

اسکاتلند

در برخی بخش های اسکاتلند دوستان عروس به سمت او چیزهای کثیف پرت می کنند تا او کثیف شود و سپس او به درخت می بندند. فرض براین است که اگر می تواند از عهده این مشکل برآید ، پس می تواند از عهده هر چیز دیگر از جمله ازدواج برآید.

هند

در هند زنانی که به عنوان مانگلیکس (یک اتفاق نجومی، وقتی مریخ و زحل هر دو زیر خانه هفتم طالع بینی هندو) به دنیا آمده باشند، تصور می شود که نحس است و ممکن است باعث مرگ زودرس شوهرشان شود. برای از بین بردن این نحسی آنها باید اول با درخت ازدواج کنند. سپس درخت را نابود می کنند تا این نحسی از بین برود.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …