استفاده از سرمایه اجتماعی برای حفاظت از آثار تاریخی

استفاده از سرمایه اجتماعی برای حفاظت از آثار تاریخی

معاون میراث فرهنگی کشور در مراسم روز جهانی بناها و محوطه‌ها گفت: باید از سرمایه اجتماعی برای حفاظت از آثار تاریخی بهره بگیریم.

به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، محمدحسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی سازمان در مراسم روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی که بعداز ظهر امروز(جمعه) با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مسئولین شهری و سازمان میراث فرهنگی در موزه نقاشی پشت شیشه برگزار شد، گفت: امسال به مناسبت صدمین سالروز آغاز جنگ جهانی اول، شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌ها(ایکوموس) روز 18 آوریل(29 فروردین) مصادف با روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی را روز یادبودها نامگذاری کرده است.

معاون میراث فرهنگی کشور ادامه داد: شعار ایکوموس امسال به حفاظت و مرمت آثار تاریخی، تلاش‌های فراگیر و همکاری‌های اجتماعی برای حفاظت از آثار و توجه به اقداماتی در راستای کاهش تخریب‌ بناهای تاریخی توجه داشت.

طالبیان ادامه داد: جریان نمادینی که امروز در خانه سپهدار تنکابنی برگزار شد به ما یادآوری می‌کند که واقعیت‌هایی در دنیای امروز وجود دارد و آن بی‌مهری نسبت به برخی آثار تاریخی است.

وی تصریح کرد: ما باید از سرمایه اجتماعی مردم برای حفاظت و حراست از آثار و بناهای تاریخی بهره ببریم چراکه جریان‌های اجتماعی در این رابطه بسیار مهم است.

معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به تاکید رئیس سازمان میراث فرهنگی و اهداف معاونت میراث فرهنگی یادآور شد: تعامل با دستگاه‌های مختلف و کمک گرفتن از مردم برای رسیدن به موفقیت در مسیر حفاظت از آثار تاریخی رویکرد ماست.

طالبیان در پایان گفت: خوشبختانه بسیاری از دستگاهها و گروههای اجتماعی برای کمک به ما در پاسداری از بناها و آثار تاریخی اعلام آمادگی کرده اند.

Check Also

افتتاح نخستین موزه روانپزشکی کشور

شهردار منطقه ۱۱ تهران در آستانه فرا رسیدن هفته تهران از بازگشایی نخستین موزه روانپزشکی …