بازسازی ارگ بم از طريق صندوق امانی کشورهاي مختلف

ImageHandler.ashx

مدیرکل یونسکو امروز پس از بازدید از ارگ بم گفت: در جهت جذب حمایت‌های مالی کشورهای خارجی تلاش كرده و در این راستا از صندوق امانی ژاپن و سایر کشورها استفاده می‌کنیم.

ایرینا بوکووا‌ ظهر امروز در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی بم ضمن ابراز خوشحالي از اين بازديدگفت: در نخستین سفرم به کشور ایران موفق به بازديد از اين بنای تاریخی که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است شدم.
وی با اشاره به اينكه یونسکو نخستین سازمانی بود که پس از زلزله بم به این شهر آمد ، افزود:اين سازمان در اين خصوص اقدامات لازم را برای بررسی وضعیت این اثر تاریخی انجام داد.

مدیرکل یونسکو با تشکر از مسئولان استانی ، محلی و مردم برای فعاليت هاي انجام شده سالهاي اخير ابراز داشت: از ارگ بم و اقدامات کارشناسانه‌ای که تاکنون برای آن انجام دادند، رضایت کامل دارم.

وی به جلسه خود با استاندار کرمان اشاره کرد و گفت: آثار تاریخی استان کرمان و بم معرفی و مطرح شد که آنها را به خوبی می‌شناسم در مورد ارگ بم نیز اقدامات کارشناسان آغاز شده و تا سال 2017 ادامه دارد.

بوکووا درمورد تخصیص حمایت‌های مالی لازم برای بازسازی ارگ بم خاطرنشان کرد: برای جذب حمایت‌های مالی کشورهای خارجی حتما تلاش می‌کنم و در این راستا از صندوق امانی ژاپن و سایر کشورها استفاده می‌کنیم.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …