وزیر ارشاد: اصلاح سیاست های کلان نشر برنامه دولت یازدهم است

81142977-5658944

علی جنتی روز سه شنبه درآیین گشایش بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری افزود: همچنان با اهداف آرمانی خود فاصله داریم و بسیاری از کارها بر زمین مانده است.

عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد که نظام جمهوری اسلامی ایران خود را وارث یک فرهنگ غنی می داند و تا ایرانیان به جایگاه واقعی خود در فرهنگ جهان دست یابند فاصله بسیاری داریم.

جنتی اظهار داشت: تحقق مطالبات رهبری نیازمند عزم ملی و تلاش همه پژوهشگران و انتشار دهندگان دانش است. تقدیر از ناشران متعهد می تواند در نائل آمدن به این هدف ما را یاری رساند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این دوره برخی اهداف را در اولویت قرار داده ایم که از آن جمله می توان به تقویت اقتصاد نشر به عنوان حلقه واسط اقتصاد و فرهنگ، تقویت برنامه های فرهنگ عمومی، تقویت جنبه های حرفه ای نشر با هدف حضور بیشتر مخاطبان که از اولویت هاست اشاره کرد.

به گفته جنتی رسیدن به اهداف فوق ایجاب می کرد برخی تسهیلات رفاهی برای ناشران فراهم شود. همچنین اقدامات علمی غنی تری برای مراجعه اهالی علم پیش بینی شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به انتخاب ناشر سال 92 و غرفه های برگزیده گفت: به منظور توفیق در انتخاب دو کمیته جداگانه ایجاد و همچنین کمیته مستندسازی عملکرد و ارزیابی تشکیل شده است.

وی با توضیح اینکه کمیته فعالیت های فرهنگی، علمی و اهل قلم به منظور برگزاری نشست های مختلف در سراهای اصلی و کودک و نوجوان اهل قلم از دیگر اقدامات انجام شده است، افزود: امسال تلاش کردیم نگاه به برگزاری نشست ها کیفی باشد و از نگاه کمی اجتناب کردیم.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از فردا (10 اردیبهشت ماه 93) به مدت 10 روز از ساعت 10صبح تا 20 هرروز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره)پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان است

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …