معافیت مالیاتی بخش گردشگری تا یک ماه دیگر به شورای نگهبان می رود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

معافیت مالیاتی بخش گردشگری تا یک ماه دیگر به شورای نگهبان می رود

 

گویا قرار است پیگیری هتلداران و فعالان بخش گردشگری نتیجه بخش باشد. این طور که رئیس کمیسیون اقتصدای مجلس می گوید که مصوبه مربوط به معافیت کامل فعالان گردشگری تا یک ماه آینده به شورای نگهبان فرستاده خواهد شد».

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید «مصوبه مربوط به معافیت 100 درصدی فعالان حوزه گردشگری تا یک ماه دیگر به شورای نگهبان فرستاده خواهد شد».

ارسلان فتحی پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به مصوبه کمیسیون متبوعش اشاره کرد که بر اساس آن فعالان حوزه گردشگری بطور کامل از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

او در این باره چنین توضیح می دهد: «ما سعی داریم این معافیت مالیاتی را به شکل قانون ارائه دهیم. مشوق هایی نیز برای این موضوع در نظر گرفته شده است. بر این اساس قرار است افرادی در حوزه گردشگری کار می کنند و بطور مثال تور می آورند بطور کلی از مالیات معاف شوند».

به گفته فتحی پور «این موضوع در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است». او توضیح می دهد: کار گروهی که این موضوع را بررسی می کند هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. وقتی تصمیم گیری نهایی انجام شد جزئیات را اعلام خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که این قانون «عین درخواستی بود که از سوی هتلداران و فعالان گردشگری مطرح شده است»، می گوید: تا یک ماه دیگر این مصوبه را به شورای نگهبان می فرستیم.

در واپسین ماه های سال گذشته جامعه هتلداران ایران به مجلس پیشنهاد کرد که معافیت مالیاتی صد در صد برای هتلداران در نظر گرفته شود. در روزهای نخست ماه جاری بود که فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که این کمیسیون قصد دارد مشکلات گردشگری را حل کند و از موافقت کمیسیون اقتصادی با معافیت مالیاتی فعالان بخش گردشگری خبر داد.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …