موزه داران برتر موزه های کشورمعرفی و تقدیرشدند

موزه داران برتر موزه های کشورمعرفی و تقدیرشدند

موزه داران برتر ایران در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در مجموعه سعدآباد برگزار شد تقدیر شدند.

به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی پیش از ظهر روز 28 اردیبهشت ماه در تالار حافظیه کاخ سعد آباد برگزار شد و در آن از موزه داران برتر و دست اندرکاران عرصه موزه ها تقدیر به عمل آمد.

 در این مراسم از سازمان ها و نهادهای فعال در زمینه راه اندازی موزه های تخصصی مانند سازمان محیط زیست موزه های بنیاد مستضعفان و موزه های آستان قدس رضوی تقدیر شد.

 همچنین از اهدا کننده 28 تخته فرش فرهنگی تاریخی به موزه فرش ایران و رئیس شرکت سهامی فرش ایران به عنوان اهدا کننده 158 تخته فرش به این موزه تقدیر به عمل آمد.

در بخش هیأت کارشناسی اموال منقول فرهنگی تاریخی از منوچهر کلانتری، خلیل مستوفی و اسدالله بیرانوند و تورج ژوله پژوهشگر برتر در زمینه فرش قدردانی شد.

مدیران برتر موزه نیز شکوفه ابوالفتح زاده مدیر موزه قاجار در استان آذربایجان شرقی و مهناز اسدی مدیر موزه جهان نما در کاخ نیاوران معرفی شدند.

فاطمه اصل صریرایی از موزه آذربایجان طاهره طهماسبی از موزه ساری نسرین قوامین از موزه رشت و جواد نصیری از موزه ملی ایران به عنوان امین اموال برتر معرفی شدند.

تکتم بهروش از موزه بیرجند هویزه جعفری از موزه بابل و سیما میری از موزه ملی ایران موزه دار برتر شدند.

در بحث راهنمای برتر موزه نسرین آزادبخش از موزه آبگینه و سفالینه رضا بایرام زاده از موزه خوی مردم شریفی از موزه صاحبقرانیه کاخ نیاوران و ابراهیم هاشمی از موزه خانه کرد تقدیر شد.

مرمت گران برتر نیز سیروس زارع از استان فارس مریم احمدی از آذربایجان شرقی کاظم برهانی و بیژن حیدرزاده از استان خوزستان شناخته شدند.

جواد سیروسی و علی یوسفی نیز راهنمای برتر محوطه ها معرفی شدند.

مهدی بزاز دست فروش از آذربایجان شرقی پرستو قاسمی از زنجان و محسن کریمی از استان مرکزی مسئول موزه های استان معرفی شدند اما در بخش یگان حفاظت نیز از محمد امینی (استان خوزستان) روح الله خالدی (استان فارس) و سیدمهدی سیدمیرزا (استان تهران) تقدیر شد.

به منوچهر خواجه نوری، سعید محمد جواهری و امیر سهرابی مجوز مجموعه داری اموال فرهنگی تاریخی داده شد.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …