رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ سهم ایران در صنعت گردشگری جهان باید به پنج درصد برسد

ImageHandler.ashx

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری  سهم فعلی ایران از درآمد صنعت گردشگری جهان را نیم درصد بیان کرد و گفت: این سهم در آینده باید به پنج درصد افزایش یابد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از آثار تاریخی شهرستان گرمسار افزود: درآمد صنعت گردشگری جهان درسال 2013 میلادی یک هزار و 250 میلیارد دلار بوده است که سهم ایران از این درآمد کمتر از نیم درصد است.

وی با اشاره به جاذبه های طبیعی و تاریخی ایران گفت: غنای تاریخی و این جاذبه ها به گونه ای است که ایران در ردیف 10 کشور برتر دنیا در زمینه گردشگری قرار دارد و این شرایط می طلبد که سهم ایران از درآمد جهانی صنعت گردشگری به پنج درصد افزایش یابد.

معاون رییس جمهور با اشاره به برنامه ایران در افق 1404 گفت: شرایط گردشگری ایران به ویژه در هشت سال اخیر روند رو به رشدی نداشته است و منفی بوده است.

سلطانی فر ابراز امیدواری کرد : با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و سیاست تعامل با کشورها بتوانیم به اهداف پیش بینی شده در صنعت گردشگری برسیم.

وی یادآور شد: در دو ماه اول سال 93 شاهد رشد چشمگیر ورود گردشگران خارجی به ایران هستیم و در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ورود گردشگران اروپایی به ایران 200 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: در حال حاضر ظرفیت هتل های چهار و پنج ستاره ایران تکمیل شده و ثبت نام در تورهای اروپایی به ایران نیز پر شده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شمار موزه های ایران را 447 موزه بیان کرد و گفت: از این تعداد 231 موزه در اختیار سازمان میراث فرهنگی و بقیه در اختیار سایر سازمان ها قرار دارد.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …