نمایشگاه تخصصی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در آمل برگزار می شود

نشست هماهنگی برگزاری این نمایشگاه در آمل روز پنجشنبه با حضور رییس کمیسیون گردشگری، نمایشگاهی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی مازندران و مسوولان محلی در اتاق بازرگانی آمل برگزار شد.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مازندران در این نشست گفت: شهرستان آمل به عنوان میزبان نمایشگاه تخصصی سلامت در نظر گرفته شده است و این نمایشگاه هم در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شمال ایران برپا خواهد شد.

ˈ محمد کاوه ˈ افزود: در این نمایشگاه که روز 28 مرداد برپا می شود، تجهیزات پزشکی و دارویی، داروهای تولید ایران، طب سنتی و گیاهان دارویی ایران و مازندران به نمایش گذاشته می شود.

وی گفت: شهرستان رامسر به عنوان میزبان نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت، میزبانی نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری را نیز در هتل بزرگ بر عهده دارد.

کاوه زمان برپایی نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری را 27 مرداد همزمان با گشایش کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت اعلام کرد.

رییس کمیسیون گردشگری، نمایشگاهی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی مازندران گفت: مازندران با توجه به وضعیت اقلیمی و جغرافیایی در بخش گردشگری سلامت و حتی اقامت بعد از درمان نیز می تواند از جایگاه خاصی برخوردار باشد.

وی همچنین از تهیه نقشه راه گردشگری سلامت مازندران خبر داد و افزود: مازندران قابلیت های بسیاری دارد که بویژه در بخش گردشگری سلامت می تواند به جایگاه ویژه ای دست یابد.

وی با بیان اینکه کشورهای عضو اکو به غیر از ترکیه نیازمند خدمات سلامت هستند، ادامه داد: باید فرصت ها شناسایی شوند تا بتوانیم در کشور در بحث گردشگری سلامت خدمات مطلوبی ارایه دهیم.

کاوه، ورود بخش خصوصی و حمایت دولت از گردشگری سلامت را مهم دانست و گفت: در گذشته بخش خصوصی نتوانسته به صورت درست در بحث گردشگری سلامت وارد شود.

وی افزود : هدف ما از برگزاری نمایشگاه ها هم معرفی قابلیت های جمهوری اسلامی ایران به کشورهای عضو اکو در زمینه گردشگری سلامت و جذب سرمایه گذاری است.

کاوه گفت: معرفی مزیت ها و توانمندی های مازندران درحوزه گردشگری سلامت، معرفی این استان به عنوان منطقه بین المللی طبیعت گردی و رشد و توسعه و رونق فعالیت صنعت گردشگری بویژه گردشگری سلامت در کشورهای عضو اکو و منطقه خاورمیانه از اهداف مهم میزبانی مازندران از کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت و نمایشگاه های مرتبط است.

نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو 27 تا 29 مرداد در رامسر برگزار می شود.

بر اساس اعلام مسوولان برگزاری کنفرانس ، حدود 60 میهمان خارجی از کشورهای آذربایجان، ازبکستان، افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، ترکیه ،ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در آن شرکت می کنند.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …