خرید و فروش اشیاء تاریخی جرم است/مردم مراقب کلاهبرداری پیامکی باشند

خرید و فروش اشیاء تاریخی جرم است/مردم مراقب کلاهبرداری پیامکی باشند

فرمانده يگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه خرید و فروش اشیاء تاریخی جرم محسوب می‌شود، گفت: پیامک‌های حاوی متن خرید و فروش اشیای تاریخی از روش‌های کلاهبرداری است و هموطنان باید با هوشیاری مراقب باشند فریب افراد سودجو را نخورند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میرا ث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرهنگ محمد كربلايي با اشاره به اطلاع‌رسانی مکرر نیروی انتظامی مبنی بر هوشیاری مردم در مقابل ترفندهای افراد سودجو گفت: ارسال پیامک‌های حاوی متن آگهی فروش اموال تاریخی، فرهنگی و یا صفحات فضای مجازی در این خصوص از روش‌های کلاهبرداری است که در سالهای قبل هم مشکلات بسیاری را برای هموطنان ایجاد کرده است.

وی با هشدار نسبت به هوشیاری افراد در مقابل این ترفند کلاهبرداران، افزود: هموطنان باید با حفظ هوشیاری کامل، فریب افراد سودجو را نخورند تا در دام این کلاهبرداری گرفتار نشوند.

سرهنگ کربلائی با بیان اینکه برقراری ارتباط با هرگونه اقدامات مربوط به خرید و فروش آثار تاریخی، جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: تجربیات و پرونده‌های پیشین نشان داده که در اکثر مواقع، اشیاء مورد معامله فاقد ارزش تاریخی بوده و جاعلان با سوء استفاده از عدم آگاهی افراد، اشیاء تاریخی تقلبی را با قیمت گزاف به فروش رسانده‌اند.

فرمانده يگان حفاظت یادآور شد: با توجه به وظائف ذاتي يگان حفاظت، تحقيقات و اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز هرگونه جرم عليه مواريث فرهنگي تاريخي در دستور كار قرار گرفته است و يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي با اقتدار و هوشياري كامل با اين قبيل سوداگران فرهنگي برخورد جدي مي‌کند.

وی در پایان از همكاري هم ميهنان درامر خطير حفاظت از ميراث تاريخي، فرهنگي، تقدیر کرد و افزود: هموطنان و دوستداران ميراث فرهنگي می‌توانند هرگونه اطلاعات و گزارش جرائم عليه مواريث فرهنگي را به شماره تلفن 22751214-021( به صورت شبانه‌روز) برای پيگيري و رسيدگي به يگان فرماندهی سازمان میراث فرهنگی اطلاع دهند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …