در یک سال گذشته حتی یک مورد گزارش عدم رعایت ملاحظات اخلاقی از سوی گردشگران خارجی نداشتیم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع مردم شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری گفت: در یک سال گذشته حتی یک مورد گزارش عدم رعایت ملاحظات اخلاقی، دینی و فرهنگی از سوی گردشگران خارجی نداشته ایم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مسعود سلطانی فر چهارشنبه همزمان با سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به چهارمحال وبختیاری از شهرستان سامان بازدید کرد و در جمع مردم این شهرستان افزود: فلسفه حکومت اسلامی خدمت به مردم و تلاش در جهت حل مشکلات است .

او سرعت دادن به توسعه مادی و معنوی در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی، تامین معیشت مردم، فعال شدن تولیدات اقتصادی و استفاده از همه ماهیت‌های اقتصاد و ایجاد اقتصاد مقاومتی در جامعه را از جمله اقدامات در این زمینه دانست و خاطرنشان کرد:کسانی هستند که در مورد کشورهای اسلامی با بی‌عدالتی سخن می‌گویند و می‌خواهند بی‌عدالتی را از  اسلام به نمایش بگذارندو بی شک پشت پرده این موضوع، حرکت گروه‌های استکبارو رژیم صهیونیستی و کشورهایی مانند آمریکاست.

سلطانی فر در خصوص توسعه استان چهارمحال و بختیاری گفت: فراز مهم توسعه استان بحث گردشگری و استفاده از ظرفیت های طبیعی، فرهنگی و تاریخی در این زمینه است.

او با بیان اینکه طرح جامع گردشگری با هدف استفاده بهینه و صحیح و همچنین ایجاد زیرساخت های لازم و مورد نیاز و تسهیلات لازم در دستور کار قرار می گیرد تاکید کرد: عرصه گردشگری به سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی نیاز دارد.

سلطانی فر گفت: شهرستان‌ سامان جزو شهرستان‌هایی است که ظرفیت بالایی درزمینه توسعه گردشگری دارد.

او با یادآوری آسیب های اقتصادی درکشور به دلیل تخریب‌ها و سوء مدیریت‌ در سال‌های گذشته و همچنین نرخ رشد منفی اقتصاد کشور  در سال ۹۱ و ۹۲ ابراز امیدواری کرد: در سال‌ جاری شاهد رشد فنی اقتصاد در کشور باشیم.

او با اعلام اینکه  در تعطیلات عیدفطر در اقامتگاه‌های رسمی کشور ۱۲ میلیون اقامت ثبت شده است یادآور شد: در سه ماهه اول سال ۹۳، ورود گردشگر خارجی به کشور ۲۰۰ درصد رشد داشته است و همه هتل‌های شهرهای توریستی از جمله یزد، شیراز و اصفهان تا آذرماه رزرو شده اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: سیاست دولت در بخش گردشگری خارجی، جذب گردشگری خارجی است که بیشترین ارزآوری را برای کشور دارد و موجب حل مشکلات اقتصاد و ساماندهی مکان‌های گردشگری در کشور می‌شود.در بخش داخلی هم سیاست، توزیع مناسب زمانی و مکانی سفرها است.

او تاکید کرد: در یک سال گذشته حتی یک مورد گزارش عدم رعایت ملاحظات اخلاقی، دینی و فرهنگی از سوی گردشگران خارجی نداشته ایم و  گردشگران خارجی در راستای بازدید از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، ملی و مذهبی به کشور سفر کردند.

سلطانی فر در سفر به شهرستان سامان با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام و  از آرامگاه عمان دهقان سامانی از شعرای نامی این استان بازدید کرد.

Check Also

ماسک جزو جدایی ناپذیر مسافران

آخرین گزارش سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) میزان خسارت واردشده به صنعت گردشگری در طول پنج …