درخواست سرمایه گذاران کشورترکیه برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایران

درخواست سرمایه گذاران کشورترکیه برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایران

گروهی از سرمایه گذاران کشور ترکیه در دیدار با مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به سرمایه گذاری و مشارکت در زمینه ساخت هتل و توسعه ارتباطات هوایی کشور اعلام علاقمندی و آمادگی کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار سلطانی فر به وجود شرایط مناسب سرمایه گذاری در بخشهای اقتصادی  تاکید کرد و گفت: با توجه به جاذبه های متنوع ایران در زمینه تاریخی، فرهنگی، طبیعی و مذهبی بدون شک صنعت گردشگری بیش از سایر بخشها توسعه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه جایگاه ویژه ای را برای سرمایه گذاران کشور ترکیه در ایران در نظر گرفته ایم از این گروه سرمایه گذار خواست تا با توجه به سابقه کاری این گروه در حوزه گردشگری، سرمایه گذاری در زمینه توسعه ارتباطات هوایی و ساخت هتل 4 و 5 ستاره را در ایران در دستور کار قرار دهند.

سلطانی فر افزود: بر اساس برنامه های توسعه گردشگری در آینده نیازمند توسعه ارتباطات هوایی و تقویت ناوگانهای موجود هستیم؛ همچنین به هتلهای مناسب 4 و 5 ستاره در کشور نیاز داریم. در این راستا و بر اساس یک برنامه ضربتی ده ساله باید تعداد این هتلها به سه برابر ظرفیت موجود برسد.

وی خاطرنشان کرد: کمبود هتل و ساخت آن در ایران از مشکلات مهم در بخش گردشگری کشور است و با توجه به شرایط مساعد سرمایه گذاری در این راستا، سرمایه  در کوتاه مدت توجیه شده و مورد بهره برداری خواهد بود.

وی با تاکید به اعلام علاقمندی و آمادگی این گروه سرمایه گذار افزود: ما هم آمادگی داریم تا کسانی که در حال حاضر مشغول کار در ابن بخش هستند به منظور اجرای پروژه های مشارکتی معرفی کنیم.

در پایان این نشست با توجه به اعلام آمادگی گروه سرمایه گذاری کشور ترکیه برای سرمایه گذاری در حوزه توسعه زیرساختهای گردشگری در کشورمان مقرر شد گروه هایی برای مذاکرات نهایی به این کشور سفر کنند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …