کارگردانی ایرانی در ونیز فیلمش را به «راجر ایبرت» تقدیم کرد

1409397820224_000.jpg

رامین بحرانی، کارگردان ایرانی فیلم نامزد شیر طلای «99 خانه»‌ پس از نمایش فیلم‌اش در بخش رقابتی ونیز در نشست خبری گفت: ساخته جدیدم از بسیاری جهات یک فیلم گانگستری است، اما هسته اصلی آن مشابه فیلم‌های انسان‌دوستانه دیگرم است.

 

در فیلم «99 خانه» که اولین نمایش بین‌المللی خود را در جشنواره ونیز تجربه می‌کند، «اندرو گارفیلد» در نقش پدری بازی می‌کند که به سبب بحران و فساد مسکن، خانه‌اش را از دست می‌دهد و در تلاش برای بازگرداندن خانه‌اش ناگزیر به کار کردن برای یک دلال مسکن با بازی «مایکل شنون» می‌شود که او را از خانه‌اش بیرون کرده است.

 

بحرانی درباره فیلم جدیدش اظهار کرد: علاقه‌ اصلی‌ام در این فیلم بر روی شخصیت‌ها است و قصد داشتم یک داستان احساسی را در فیلم روایت کنم. داستان هیجانی فیلم مختص اورلاندو در فلوریداست، اما مضمون فیلم جهانی است و این نوع فساد در همه جای دنیا سازماندهی شده و نظام‌مند است.

 

بحرانی برای ساخت فیلم به همراه دو بازیگر اصلی‌اش یعنی «اندرو گارفیلد» و «مایکل شنون» تحقیقاتی درباره بحران مسکن در فلوریدا با صحبت با مردم درباره جنبه‌های مختلف این بحران انجام داده‌اند.

 

بحرانی درباره تجربه شخصی‌اش در فلوریدا گفت: پس از این که دو سه هفته در فلوریدا ماندم از گستردگی این فساد بهت‌زده و گیج شده بودم.

 

«مایکل شنون»‌ نیز در کنفرانس خبری اظهار کرد: با مردی در فلوریدا برخورد کردم که درست مطابق شخصیتم در فیلم بود و مدت زمانی را با او گذراندم و متوجه شدم تمام افراد درگیر در این فساد انسان‌های بدی نیستند و در واقع بالادست‌هایی دارند.

 

گارفیلد نیز درباره تجربه حضور در میان مردم فلوریدا پیش از ساخت فیلم گفت: تمرکز من بیشتر روی قربانیان این فساد بود و مردم با تمایل فراوان داستان‌های خود را برای من می‌گفتند.

 

بحرانی در ادامه افزود: خطوط اخلاقی در این فیلم متغیر هستند و آدم‌های بد همیشه بد نیستند و آدم‌های خوب هم کارهای بد انجام می‌دهند. در واقع این آدم‌های بد بخشی از سیستم هستند و ذاتا انسان‌های بدی نیستند. سخت است در این دنیا بدون فساد زندگی کنیم و همه ما درگیر آن هستیم و من نیز به نوعی همین‌طور هستم.

 

«بحرانی» در پایان نشست خبری از امیر نادری، کارگردان ایرانی که در نوشتن فیلمنامه به او کمک کرده بود تقدیر کرد و گفت: از هیچ کس به اندازه او درباره زندگی و سینما نیاموخته‌ام. جسارت، روحیه و شجاعت نادری موجب می‌شود که فکر کنید می‌توانید دنیا را تغییر دهید.

 

بحرانی فیلم «99 خانه» را به «راجرت ایبرت»، منتقد سرشناس و فقید دنیای سینما تقدیم کرد که به عنوان یک دوست و مشاور از اوایل آغاز حرفه‌اش همراهش بوده است: داستان فیلم «99 خانه» را به «ابیرت» دادم و او نیز آن را تأیید کرد. افرادی که در این سالن نشسته‌اند باید مبارزه ابیرت برای سینمای خوب، احساسی و غیرشخصی را ادامه دهند. جهان در حال تبدیل به یک تصویر بزرگ شخصی است و این وظیفه ماست که جلوی آن را بگیریم.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …