اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در روزهای پایانی تعطیلات تابستان

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در روزهای پایانی تعطیلات تابستان با صدور اطلاعیه ای بر حفظ و آمادگی ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها و همچنین برنامه­ریزی هدفمند برای انتخاب مقاصد سفر با رعایت نکات ایمنی و قوانین راهنمائی و رانندگی از سوی مسافران و گردشگران تاکید کرد.

در اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر آمده است:

1-     کلیه سازمانها و نهادهای خدمات رسان به مسافران و گردشگران و ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها ضمن آماده باش کامل در هفته آخر شهریور ماه،  برنامه­ریزی لازم برای ساماندهی خدمات سفر را معمول دارند.

2-     ادارات کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استانها نسبت به آماده سازی موزه ها، کاخ موزه­ها  سایت موزه­ها و باغ موزه­های تحت پوشش به جهت افزایش ساعات کارو تعداد راهنمایان اقدام لازم معمول دارند.

3-     ستادهای اجرائی خدمات سفر استان­ها اقدام لازم در جهت راهنمائی مسافران گردشگران ازطریق برپائی کیوسک و چادرهای اطلاع رسانی و همچنین با انجام تبلیغات محیطی در سطح شهرها، مبادی ورودی و مراکز مورد تردد مسافران گردشگران اقدام نمایند.

4-     سازمانها و دستگاههای نظارتی عضو ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها نسبت به تشدید نظارتها و بازرسی­ها با هدف کنترل نرخ، کمیت و کیفیت خدمات قابل عرضه به مسافران و گردشگران اقدام نمایند.

5-     هموطنان عزیز ضمن برنامه­ریزی هدفمند برای انتخاب مقاصد سفر و با رعایت نکات ایمنی و قوانین راهنمائی و رانندگی، لازم است شماره تلفن­سامانه های  اطلاعات راهها، هواشناسی و اطلاعات سفر وگردشگری را به همراه داشته باشند ودر صورت بروز هرگونه مشکلی ویا شکایتی با سامانه ملی 09669 تماس حاصل فرمایند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …