معاون گردشگری؛ نوروز 94 فرصتی برای عرضه خدمات متفاوت است

ImageHandler.ashx

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با تجربیات گذشته نوروز 94 را به بستری برای عرضه متفاوت خدمات در کشور تبدیل می کنیم.”
مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور روز گذشته(جمعه) در جلسه‌ای با حضور اعضای ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر چهارمحال وبختیاری که با حضور استاندار چهارمحال وبختیاری برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه به سمت فصل جدید می رویم، باید نگاه و همت خود را برای نوروز 94 به کار ببریم.

وی با اشاره به تصویب ستاد هماهنگی خدمات سفر افزود: با تصویب این ستاد که سال گذشته و در دولت یازدهم انجام شد، نگاه های بخشی باید به یک جریان فرابخشی تبدیل شود.

معاون گردشگری در ادامه تصریح کرد: با تبدیل شدن نگاه های بخشی به فرابخشی است که می توان انتظار داشت همه تلاش ها و فعالیت ها در یک مسیر جریان پیدا کند.

رحمانی موحد خطاب به دستگاه های مرتبط سفر گفت: دستگاه های مرتبط سفر علاوه بر اینکه به وظایف قانونی خود توجه دارند، پیگیر تحقق سیاست دولت یازدهم باشند چراکه در این چهارچوب است که می توان موفق شد.

وی با اشاره به گروه های موفق گردشگری در دنیا افزود: کشورهای مانند ترکیه، اندونزی و مالزی با یک نگاه فرابخشی به بحث گردشگری به موفقیت های بلندی دست پیدا کرده اند.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر در کشور با اشاره به سند ملی طبیعت گردی در کشور گفت: با توجه نواقص این سند در سال های گذشته به دستور رئیس سازمان گردشگری اصلاح و بازبینی شد.

این مقام مسئول در ادامه افزود: پس از اصلاح این سند تکالیف، موفقیت ها ونقش همه استان های کشور با جاذبه ها واستعداد های درخشان خود در امر طبیعت گردی، آبشارها، غارها و رودخانه ها در این سند گنجانیده شده است و تا پایان سال 93 هم به روز خواهد شد.

وی با اشاره به اضافه شدن بخش های دیگر مذهبی و فرهنگی به این سند گفت: طبق دستور رئیس جمهور سند جامع گردشگری استان چهارمحال وبختیاری هم مانند سند گفته شده آماده خواهد شد تا بتوانیم خواسته این استان در بحث گردشگری را محقق کنیم.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …