دریاچه ارومیه جانی دوباره گرفت

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: بارش باران طی روزهای گذشته در استان باعث افزایش ارتفاع سطح آب دریاچه‌ی ارومیه به میزان ۹ سانتی‌متر شد.
به گزارش ایسنا،«کیومرث دانشجو» در جلسه‌ی شورای اداره‌ی آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه بارش‌های روزهای اخیر در استان باعث افزایش ارتفاع دریاچه‌ی ارومیه به ۹ سانتی‌متر شده است، افزود: خوشبختانه براثر بارش‌های روزهای گذشته تراز دریاچه ارومیه افزایش داشته است.
وی با اشاره به جدی بودن مشکلات آب استان گفت: در صورت توجه نکردن به عملکردمان با مشکل بحران آب مواجه می‌شویم.
دانشجو با اشاره به اینکه، میانگین بارش باران در استان ۳۵۲ میلی‌متر است، گفت: در سال آبی ۹۲ تا۹۳ بارش باران در آذربایجان‌غربی ۳۰۰ میلی‌متر بوده که نشانگر کاهش بارندگی‌هاست.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی: به شدت با کاهش آب‌های سطحی و ذخایر برفی در استان مواجه هستیم که طی سالیان گذشته سیر نزولی داشتند.
دانشجو با اشاره به حجم مخازن آبی استان افزود: ظرفیت حجم مخازن آب استان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب است که این ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب هم‌اکنون در آن ذخیره شده است.
به‌گفته‌ی وی، هم‌چنین آب «زرینه‌رود» معادل یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب بوده که از پارسال تاکنون به ۱۰۰ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد:۱۱ آبخوان استان در شرایط ممنوعه هستند، طوریکه ۳ آبخوان استان نیز در مرحله‌ی ممنوعه قرار گرفته‌اند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …