آمادگی دستگا‌ه‌ها و استان‌ها برای نظارت بر خدمات در ایام عزاداری ماه محرم

ImageHandler.ashx

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: این ستاد آمادگی لازم را برای ارائه و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های خدمات‌رسان در ایام عزاداری حضرت امام حسین(ع) دارد.

مرتضی رحمانی موحد افزود: با توجه به مصادف شدن عاشورا و تاسوعای حسینی با ۱۲ و ۱۳ آبان ماه و تعطیلی این دو روز، بیشتر هموطنان برای شرکت در مراسم عزاداری به زادگاه خود سفر می‌کنند و تعدادی از مردم هم به قصد زیارت و حضور در مراسم عزاداری سالار شهیدان به شهرهای زیارتی و اماکن متبرکه مشرف می‌شوند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در بازه زمانی ۷ تا ۱۶ آبان ماه و به ویژه روزهای قبل و بعد از تعطیلی ۱۲ و ۱۳ آبان، حجم ترددهای جاده‌ای و ترافیک محورهای مواصلاتی افزایش یابد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمان سفر تصریح کرد: با توجه به این موارد و نظر به ضرورت تکریم زائرین و عزاداران، همچنین لزوم ارائه خدمات مناسب سفر، ستاد اجرایی خدمات سفر در استان ها با تشکیل جلساتی با محوریت این موضوع نسبت به برنامه ریزی، ایجاد هماهنگی و بسیج امکانات و ظرفیت‌های خدماتی، امدادی، ترافیکی، بهداشتی و درمانی، اسکان و اقامت و خدمات شهری اقدام کرده‌اند.

رحمانی موحد یادآور شد: نظارت لازم بر کیفیت و کمیت خدمات سفر و همچنین نظارت بر عملکرد و آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله اقدامات مهم ستاد هماهنگی خدمات سفر است.

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …