اطلاعیه شماره سه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه دهه اول ماه محرم

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با آرزوی قبولی عزاداری ها، طاعات، عبادات و نذورات مردم فهیم و متدین، به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی برای بازگشت مسافران و هموطنان عزیز، طی اطلاعیه-ای توصیه های ذیل را  اعلام کرد:

به هموطنان عزیز توصیه می شود بازگشت خود را به بعد از ظهر روز جمعه موکول نکرده و ترجیحاً روز پنج شنبه را برای بازگشت در نظر بگیرند و به آن  دسته از هموطنانی که امکان و شرایط تمدید سفر را دارند پیشنهاد میشود بازگشت خود از سفر را به روز شنبه موکول کنند.

هموطنان گرامی پیش از بازگشت، از طریق سامانه  مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری  و حمل و نقل به شماره ۱۴۱ از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه ۱۳۴ از شرایط آب و هوایی مبدا مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای بازگشت خود برنامه ریزی کنند.

با توجه به احتمال بروز ترافیک طولانی مدت در برخی مسیرهای پرتردد پیشنهاد میشود قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام کنند تا در طول جاده ها با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.

به تمامی تأسیسات گردشگری، رستورانها و مراکز پذیرایی بین راهی توصیه اکید می شود تا ضمن رعایت امنیت روانی مسافران در طول مسیر مراجعت در جهت رعایت نرخ، بهداشت و همچنین همکاری و همراهی با مسافران و گردشگران در ترافیک های طولانی اهتمام بیشتری داشته باشند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …