رییس جمهوری: صدا و سیما باید فراجناحی و مدافع عزت و منافع همه مردم باشد

رییس جمهوری اسلامی ایران با تبریک انتصاب دکتر محمد سرافراز به عنوان رییس رسانه ملی گفت: صدا و سیما باید آزادی بیان و افکار را تضمین کند زیرا یک رسانه فراجناحی و فراقومی و در یک کلمه رسانه ملی و متعلق به عموم ملت ایران است که باید از منافع و عزت همه ملت دفاع کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در نشست هیات دولت تصریح کرد: رسالت صدا و سیما تبلیغ و تبیین فرهنگ اسلام و انقلاب، ایجاد ارتباط نزدیک بین بخش های مردم و اقوام، رابطه نزدیک تر مردم با دولت و ارتقای سرمایه اجتماعی است که در انتخابات ۲۴ خرداد با حضور و مشارکت موثر مردم ایجاد شد.

وی افزود: برای ارتقای این سرمایه نقش سازمان صدا و سیما بسیار تاثیرگذار است.

رییس جمهوری، اجرای خواست و مطالبات مردم و اجرای قوانین را نیازمند همکاری رسانه ملی و دولت دانست و دلیل اهمیت سازمان صداوسیما را انتصاب رییس آن توسط رهبری معظم انقلاب و تحت نظارت سه قوه بودن صدا و سیما ذکر کرد.

رییس جمهوری ادامه داد: دکتر سرافراز یکی از فرزندان انقلاب و از خانواده معزز شهدا و برخوردار از تخصص و تجربه طولانی در صدا و سیما است و ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان امیدواریم که صدا و سیما به نقطه ای برسد که به فرموده امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) دانشگاه عمومی باشد.

دکتر روحانی همچنین از خدمات مهندس عزت الله ضرغامی و همکارانشان در رسانه ملی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه نشست هیات دولت، گزارش ‘ عباس آخوندی’ وزیر راه و شهرسازی درباره دهه ایمنی راه ها و مسوولیت همگان با شعار ‘سهم من در ایمنی راه ها’ ارائه شد و مسوولیت همه شهروندان و دستگاه های مختلف در تامین ایمنی راهها مورد تاکید قرار گرفت.

بر اساس گزارش ارایه شده از سوی وزیر راه و شهرسازی، از سال ۱۳۸۵ به بعد شاهد روند کاهش تلفات جاده ای از ۲۸ هزار نفر به ۱۸ هزار نفر علی رغم چند برابر شدن تعداد خودروها بوده ایم، و در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶٫۵ درصد کاهش تلفات انسانی در کشور ثبت شده است.

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیات وزیران رسید.

همچنین با تصویب دولت، مبلغ ۴۵۳ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال اعتبار بابت پرداخت دیون و تعهدات ایجاد شده در اثر حوادث غیرمترقبه در سال ۱۳۹۲ ناشی از عدم تخصیص اعتبار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.

هیات وزیران همچنین مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل و مهار آب های سطحی و پیشگیری از وقوع سیلاب در ۱۲ شهر استان اصفهان، در اختیار استانداری اصفهان قرار داد.

دولت همچنین مبلغ ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و اقدامات پیشگیرانه از حوادث غیرمترقبه شهرستان کاشان، به استان اصفهان اختصاص داد.

مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه ای و ۶۴۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای به نسبت مساوی بابت بازسازی، جبران خسارت، پرداخت دیون و تعهدات ایجاد شده در سال ۱۳۹۲ ناشی از عدم تخصیص اعتبار در اختیار استانداری آذربایجان شرقی قرار گرفت.

در ادامه نشست، وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی در باره نحوه بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در مجلس شورای اسلامی به هیات وزیران ارائه داد.

با تصویب دولت، وزارت راه و شهرسازی مجاز شد برای اجرای آزادراه تبریز- شهر سهند به طول حدود ۲۰ کیلومتر شامل طراحی، مطالعات، آزادسازی مسیر، احیای آزادراه و ایجاد تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری از آزادراه تبریز – شهر سهند با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …