قدردانی ۲۱۰نماینده مجلس از تلاش سازمان میراث فرهنگی در بازگرداندن اشیای تاریخی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از تلاش مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در بازگرداندن اشیای تاریخی به کشور تقدیر و تشکر کردند.

 ۲۱۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۱ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از تلاش مسئولان حقوقی و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری در بازگرداندن حدود ۳۴۹ قلم اشیا‌ء تاریخی با قدمت بیش از ۳ هزار سال تقدیر و تشکر کردند.

 بر اساس این گزارش، متن نامه تقدیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سازمان میراث فرهنگی به شرح زیر است:

«میراث فرهنگی و آثار باستانی یک کشور نماد تمدن و پیشرفت و جایگاه فرهنگی آن کشور در نظام بین المللی می باشد. وجود آثار باستانی متمایز در کشور عزیزمان که دارای پیشینه و قدمت حداقل هفت هزار ساله است، لزوم دفاع، حمایت و حفاظت از آثار مذکور را به عنوان نماد ملی و فرهنگی بر همگان از جمله آحاد جامعه و دولتمردان یک فرض و وظیفه می نماید.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از زحمات دولت محترم و تلاش بی شائبه مسوولین حقوقی، بین الملل و کارشناسان شایسته سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دفاع از منافع ملی کشور و بازگرداندن بیش از ۳۴۹ قلم اشیای تاریخی با سابقه بیش از سه هزار سال که به صورت غیر قانونی ۵۰ سال پیش از کشور خارج و نزدیک به ۳۳ سال در محاکم کشور بلژیک در دست رسیدگی بود و با پیگیری های به عمل آمده، خوشبختانه در آبان ماه سال جاری دادگاه استیناف بروکسل رای به نفع ملت بزرگ ایران صادر کرد و با سرعت عمل و به نحو احسن، اشیای مذکور به کشور بازگردانده شده، تشکر و قدردانی می نماییم و این پیروزی بزرگ را که حاصل دیپلماسی فعال حقوقی و بین المللی جمهوری اسلامی ایران است. به ملت شریف ایران تبریک گفته و زحمات و تلاش تمامی دست اندرکاران به ویژه سفارت ایران در بلژیک و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را ارج می نهیم.»

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …