بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی را در برنامه سفر خود بگنجانید

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبریک ایام نوروز، با صدور اطلاعیه ای از هموطنان درخواست کرد، با توجه به افزایش ساعت بازدید موزه ها و اماکن  فرهنگی تاریخی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، طی زمانبندی مناسب، بازدید از این اماکن را برنامه سفر خود بگنجانند.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است :

با تمهیدات صورت گرفته از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساعت کاری موزه ها ، کاخ موزه ها و اماکن تاریخی – فرهنگی زیر مجموعه این سازمان به مناسبت ایام نوروز ۹۴ افزایش یافته و از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان هستند . از این رو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر توصیه می کند؛ مسافران نوروزی با زمانبندی مناسب در ساعات کم تردد در راستای غنی سازی اوقات فراغت از این اماکن بازدید نمایند.

 این ستاد توصیه می کند؛ مسافران به منظور حفظ آثار تاریخی که شناسنامه و هویت یک کشور محسوب می شود از هرگونه اقدام تخریبی همچون نوشتن یادگاری و عکاسی با فلاش خودداری نمایند.

همچنین به مسافران توصیه می شود نظر به راه اندازی فروش اینترنتی و الکترونیکی بلیت ها در مجموعه های سعدآباد و نیاوران در تهران و مجموعه های عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، مسجد جامع و مسجد امام و چهل ستون در اصفهان  ازطریق اینترنت بلیت ها را خریداری نمایند.

      حفظ آرامش محیط در هنگام بازدیداز موزه ها اقدامی در راستای احترام به تاریخ، هنر و فرهنگ کهن این مرز و بوم ارزیابی می شود و طبیعتاً اسباب بهره مندی، دانش افزایی و فراهم آوردن اوقات خوشی رابرای بازدیدکنندگان ازاین اماکن فراهم مینماید.

 کارکنان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مستقر در این اماکن و راهنمایان گردشگری همراه بازدیدکنندگان بوده تا نسبت به ارائه اطلاعات لازم مربوط به این اماکن و آثار فرهنگی – تاریخی اقدام نمایند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …