اطلاعیه شماره ۲۲ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر بازگشت از سفر را به پایان هفته موکول نکنید

در اطلاعیه شماره ۲۲ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به مسافران توصیه شده است بازگشت از سفر را به پایان هفته موکول نکنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل برای بازگشت مسافران و هموطنان عزیز، با صدور اطلاعیه ای توصیه های ذیل را  برای بازگشت مسافران اعلام کرد.

–  به هموطنان عزیز توصیه می شود بازگشت خود را به بعد از ظهر روز جمعه موکول نکرده و ترجیحاً روزهای چهارشنبه و پنج­شنبه را برای بازگشت در نظر بگیرند و به آندسته از هموطنانی که امکان و شرایط تمدید سفر را دارند پیشنهاد می شود بازگشت خود از سفر را به روزهای بعد از ایام پایانی هفته موکول نمایند.

–  با توجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور که از روز چهارشنبه از غرب کشور به تدریج تمام مناطق ایران را تحت تاثیر قرار خواهد داد  به هموطنان گرامی پیشنهاد می شود پیش از بازگشت، از طریق سامانه مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری  و حمل و نقل به شماره ۱۴۱ از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه ۱۳۴ از شرایط آب و هوایی مبدا مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای بازگشت خود برنامه ریزی نمایید.

– با توجه به احتمال بروز ترافیک جاده ای مدت در برخی مسیرهای پرتردد پیشنهاد می شود قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام کنند تا در طول جاده ها با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …