قطار «هزار و یک شب» در راه ایران

دومین سفر قطار «هزار و یک شب» با حدود ۸۰ مسافر آمریکایی و اروپایی خردادماه امسال به ایران انجام می‌شود.

این قطار لوکس تُرک که نخستین سفرش را به ایران مهرماه سال پیش انجام داد، اولین قطار اروپایی بود که چرخ‌هایش ریل‌های ایران را لمس کرد و پس از آن نوبت به قطار مجارستانی عقاب طلایی رسید.

تورهای این قطار که توسط شرکت بین‌المللی ایرانگردی و جهانگردی آزادی با عنوان “هزار و یک شب” در ایران انجام می‌شود، قرار است در خردادماه امسال نیز ادامه داشته باشد. مبداء حرکت این قطار استانبول خواهد بود که پس از یک هفته گشت در ترکیه از مرز رازی به ایران وارد می‌شود و در شهرهای زنجان، یزد، شیراز، اصفهان و تهران توقف خواهد داشت.

قرار است ۸۰ گردشگر از کشورهای آلمان، آمریکا، ترکیه، هلند، سوییس، اتریش و .. برای سفر به ایران با این قطار همراه شوند. البته هنوز فروش بلیت و سفر این قطار ادامه دارد و این احتمال می‌رود به تعداد گردشگرانی که قرار است با این قطار ترک به ایران سفر کنند، اضافه شود.

سفر این گردشگران در ایران به‌صورت یک شب اقامت در قطار و یک شب اقامت در هتل برنامه‌ریزی شده است. کوپه‌های این قطار ترک به سرویس بهداشتی و حمام مجهز است و بنا بر اظهارات مجریان ایرانی این طرح، گردشگران این قطار سفری لوکس را به ایران تجربه می کنند.

گردشگران این قطار پس از یک هفته سفر و بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی کم‌نظیر ایران از راه هوایی، تهران را به مقصد کشورهای خود ترک خواهند کرد و قطار هم به ترکیه باز خواهد گشت.

این قطار که سفرهایش را به ایران با عنوان هزار و یک شب انجام می دهد، همان قطاری است که زودتر از عقاب طلایی به ایران آمد و معاون گردشگری گفت که از آمدن اش اطلاعی نداشته است

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …