درخواست پلیس راه البرز از مردم: هموطنان مسافرت خود در تعطیلات عید سعید فطر را توزیع کنند

رییس پلیس راه البرز تاکید کرد که باتوجه به تعطیلات عید سعید فطر و افزایش سفرهای تابستانی هموطنانی که قصد مسافرت دارند، سفرهای خود را توزیع کنند.

سرهنگ رضا اکبری روز سه شنبه درگفتویی افزود: با توجه به اینکه قبل از عید سعیدفطر روزهای تعطیل قرار گرفته، رانندگان برای سفر به گونه ای برنامه ریزی کنند که موجب تشدید ترافیک در محورهای ارتباطی استان البرز و شمال کشور نشوند.

وی اضافه کرد: درمحور کرج – چالوس با اعمال محدودیت های ترافیکی سعی در کاهش ترافیک دراین محورشده اما پیش بینی می شود که در محورهای آزادراهی شاهد ترافیک سنگینی درروزهای آینده باشیم.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با شروع این تعطیلات مرحله دوم طرح تابستانی پلیس راه نیز در استان البرز اجرا می شود و ماموران با آمادگی کامل درتمامی محورهای اصلی استان البرز حضور خواهند داشت.

اکبری گفت: در اجرای این طرح بیش از۷۰ تیم پلیس با استقرار در پایگاه های ثابت و سیار فعالیت خود را آغاز کرده اند و علاوه بر تیم های خودرویی از تیم های موتورسوار نیز استفاده می شود.

وی افزود: در اجرای طرح تابستانی دوربین های سرعت سنج ثابت و سیار، روزانه برای کنترل سرعت خودروها در این استان فعال شده است.

اکبری خاطرنشان کرد: ماموران دراین مرحله ازطرح بر رفتار رانندگان به صورت ویژه نظارت وکنترل خواهند داشت و با اجرای طرح های اقدامات کنترلی بر ناوگان حمل ونقل عمومی و مسافربری، موتورسیکلت سواران و همچنین ناوگان حمل باربری را خواهند داشت.

وی گفت : علاوه براین نیز با بکارگیری دوربین های ثبت تخلف درجاده کرج- چالوس تخلفات حادثه ساز ازحوادث درجاده کوهستانی کرج – چالوس پیشگیری می شود.

وی اضافه کرد: دوربین های هوشمند ثبت تخلف تخلفات انحراف به چپ وسبقت وسرعت غیر مجاز را ثبت کرده و با توجه به اینکه ازطریق سیستم پلاک خوان کنترل می شود، عکس آنها نیز گرفته می شود.

سرهنگ اکبری گفت: انحراف به چپ، سرعت و سبقت غیرمجاز ازشایع ترین تخلفات در سطح محورهای کوهستانی به ویژه جاده کرج -چالوس است که موجب بسیاری ازتصادفات یا انسداد جاده می شود.

رییس پلیس راه استان البرز گفت: مرحله دوم طرح تابستانی پلیس راه استان البرز تا چهارم مهر ماه جاری ادامه خواهد داشت.

رییس پلیس راه استان البرز اظهار امیدواری کرد : با همکاری خوب مردم شاهد نهادینه شدن فرهنگ درست رانندگی کردن در کشور و از جمله استان البرز باشیم.

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …