گرامیداشت هشتادمین سالگرد تأسیس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران

هشتادمین سالگرد راه‌اندازی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)، گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ در مجمع عمومی سال ۲۰۱۵ فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی، با اعلام هشتاد ساله شدن کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران (TACI) در بهمن ماه امسال، توجه نمایندگان فدراسیون‌های ورزشی و کلوپ‌های اتومبیلرانی و جهانگردی ۱۴۵ کشور شرکت کننده به کانون ایران جلب شد و حاضرین در مجمع با تشویق خود، سالگرد تأسیس این عضو FIA را تبریک گفته و قدمت و اعتبار آن را تحسین کردند.

همچنین، در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی که در پاریس و با حضور نمایندگان و روسای کلوپ‌های اتومبیلرانی و جهانگردی کشورهای عضو خانواده FIA برگزار شد، ابوالقاسم ایرجی، مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران (TACI) با ژان تاد، رییس فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) دیدار و گفتگو کرد.
ایرجی، در این دیدار پس از ارائه گزارش از فعالیت‌‌های کانون در حوزه ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن و بهبود وضعیت ایران در این زمینه، توسعه خدمات امداد خودرویی، کمک به تسهیل عبور و مرور گردشگران داخلی و خارجی و …، به تشریح برنامه‌ها و اهداف کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در آینده پرداخت.

برگزاری “کنفرانس بین‌المللی ایمنی راه و گردشگری” از جمله طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی ارائه شده از سوی ایرجی بود که با استقبال ژان تاد و قول مساعد وی برای حضور و انجام هماهنگی‌های لازم به منظور دعوت از مدیران کلوپ‌های جهانگردی و اتومبیلرانی دیگر کشور‌های دارای تجربه در این زمینه رو به رو شد.

دیدار و تبادل نظر با رییس منطقه ۱ فیا در خصوص مسائل منطقه‌ای و راه‌اندازی مراکز تست و آموزش رانندگان و مراکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین، ملاقات با رییس کلوپ اتومبیلرانی روسیه (RAS)، برگزاری نشست با نایب رییس فدراسیون اتومبیلرانی آذربایجان (AAF)، دیدار با رییس فدراسیون ورزش اتومبیلرانی گرجستان(GASF)  و رییس کلوپ آفرود قزاقستان و تبادل نظر در زمینه ایجاد یک زیر گروه مشترک در منطقه ۱ فیا از دیگر برنامه‌های هیأت ایرانی، در پاریس بود.
در حاشیه مجمع یاد شده، ایرجی، در دیدار با رییس اتحادیه بین‌المللی گردشگری(AIT) از وی به منظور بازدید از فعالیت‌های گردشگری و اتومبیلرانی کانون و بررسی زمینه‌های تقویت همکاری، دعوت به عمل آورد.

مجمع عمومی سالانه فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) همانند سنوات گذشته، یک فرصت ویژه برای همه اعضاء به ویژه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران بود تا با کلوپ‌های دیگر کشورها ارتباط برقرار کرده و همکاری‌های فی ما بین را بیش از پیش توسعه و ارتقا دهند.

از جمله مهم‌ترین جلسات این دوره مجمع عمومی سالانه، می‌توان به برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده منطقه ۱ فیا، مجمع عمومی اتحادیه بین‌المللی گردشگری، گردهمایی مزایای عضویت، جلسه شبکه گمرکی، مجمع عمومی سالانه بنیاد FIA، مجمع عمومی فوق‌العاده موسسه FIA و مجمع عمومی سالانه FIA اشاره کرد.

لازم به ذکر است که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در هجدهم بهمن ماه سال ۱۳۱۴ شمسی در ایران راه‌اندازی شده و هم اکنون تنها مرجع رسمی و قانونی صدور اسناد و گواهینامه‌های بین‌المللی رانندگی و خودرو در کشورمان شناخته می‌شود و با مدیریت دبیرخانه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی، ارائه خدمات امداد خورویی برگزاری و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، راه‌اندازی نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور، ارائه خدمات مسافرتی، هتلداری و احیای کاروانسراهای تاریخی، برگزاری مسابقات اتومبیلرانی و رالی‌های گردشگری و … در تلاش است تا به مخاطبان و هموطنان گرامی خدمات شایسته‌ای را در زمینه گردشگری و اتومبیلرانی ارائه کند.

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …