در جریان سفر رییس جمهور به فرانسه؛ ایران و فرانسه تفاهم نامه همکاری های گردشگری امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه با امضای ۲۰ سند همکاری،از جمله همکاری های گردشگری راه را برای تحرکی چشمگیر در روابط سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و علمی، تهران – پاریس در دوره پسابرجام گشودند.
به گزارش مرکزروابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛ این اسناد که عملا افق و نقشه راه همکاری های همه جانبه و مشترک دو کشور را ترسیم می کند، عصر پنجشنبه به وقت محلی در کاخ الیزه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و “فرانسوا اولاند” روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و دیگر وزرای دو کشور امضا شد.
سند “نقشه راه تقویت روابط دوجانبه ایران و فرانسه” به عنوان نخستین سند به امضای وزیران خارجه ایران و فرانسه رسید، یادداشت تفاهم همکاری‌های مالی میان دو کشور را وزیران اقتصاد و یادداشت تفاهم در حوزه صنعتی و اقتصادی را وزیران صنعت ایران و فرانسه امضا کردند.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه ارتباطات را وزیران ارتباطات دو کشور و یادداشت تفاهم همکاری در زمینه محیط زیست و آب و هوا نیز توسط رییس سازمان محیط زیست ایران و وزیر خارجه فرانسه امضا شد.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های گردشگری به امضای وزیر خارجه فرانسه و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری رسید و همچنین تفاهم نامه در زمینه بهداشت و دارو را نیز وزیران بهداشت دو کشور امضا کردند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …