سلطانی‌فر خبر داد: صد درصد معافیت مالیاتی هتل ها و آژانس های واردکننده گردشگر

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاح نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته از صد درصد معافیت مالیاتی هتل‌ها، مراکز اقامتی و آژانس‌های واردکننده گردشگر به کشور خبر داد.

به گزارش ایرانگرد نیوز مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته گفت:‌ در جلسه گذشته هیأت دولت ماده ۳۱ آیین‌نامه رفع موانع تولید که اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم است، تصویب شد، براساس این ماده‌ی قانونی، تمام هتل‌ها، مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری که از ابتدای سال ۹۵ پروانه بهره‌برداری دریافت می‌کنند، مشمول صددرصد معافیت مالیاتی می‌شوند.

سلطانی فر با بیان اینکه این معافیت به مدت پنج سال در شهرهای توسعه یافته و به مدت ۱۰ سال در شهرهای کمتر توسعه یافته اجرا می‌شود، تصریح کرد:  مراکزی که در گذشته پروانه بهره‌برداری گرفته‌اند و مشمول معافیت ۵۰ درصدی می‌شدند نیز از سال آینده تا سال ۱۴۰۰ همچنان مشمول این معافیت مالیاتی خواهند بود.

معاون رئیس جمهور با یادآوری این که تمام آژانس‌های واردکننده گردشگر به کشور مشمول معافیت مالیاتی کامل هستند، افزود: این معافیت شامل آژانس‌هایی که در بخش خروج تور فعال هستند نمی‌شود.
سلطانی‌فر همچنین با اعلام راه‌اندازی زودتر از موعد ویزای الکترونیک ایران افزود: طبق قول قبلی قرار بود ویزای الکترونیک تا پایان سال ۹۵ اجرا شود، اما اکنون مسئولان وزارت خارجه و سایر بخش‌های مرتبط نوید داده‌اند ویزای الکترونیک قبل از سال ۹۵ عملیاتی می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سپس به میزان تسهیلات اختصاص یافته از محل صندوق توسعه ملی به پروژه‌های نیمه تمام گردشگری اشاره کرد و گفت: در یک ماه گذشته برای تکمیل ۳۱ هتل چهار و پنج ستاره نیمه‌کاره، ۵۸۰ میلیارد تومان از محل این صندوق اختصاص یافته است. ابتدای سال نیز ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته بود که به طور کل برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گردشگری به ویژه هتل‌های چهار و پنج ستاره ۷۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به این سوال که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای سفر ارزان مردم در نوروز چه اقدامی در دست دارد، گفت: نوروز پرحجم‌ترین زمان سفر‌های داخلی است که با تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر از حدود چهار ماه پیش دستورالعمل‌های شفافی به استان‌ها ارائه و خواسته شده نظارت دقیق بر فعالیت مراکز گردشگری و نرخ‌های اعمال شده داشته باشند. امیدواریم نظارت در تعطیلات به گونه‌ای باشد که مردم سفر ارزانی را در نوروز ۹۵ تجربه کنند.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …