غرس نهال توسط رئیس جمهور در روز درختگاری

به گزارش ایرنگرد نیوز از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این مراسم که روز چهارشنبه و پس از جلسه هیات دولت انجام شد، گفت: متأسفانه آمار و ارقام نشان می دهد که در سال های گذشته اقدامات نابجایی در زمینه تخریب محیط زیست در کشور انجام شده است.
رییس جمهوری تصریح کرد: این آمار وظیفه سنگینی را بر دوش دستگاه اجرایی و قضایی و همه مردم بویژه رسانه ها می گذارد که این واقعیت را برای مردم تشریح و همه را به حفظ محیط زیست دعوت کنیم و این یک وظیفه ملی و قطعی برای همگان است.
روحانی با بیان اینکه باید نسبت به افرادی که با زمین خواری و از بین بردن جنگل ها قصد سوء استفاده دارند، برخورد قاطعی انجام شود، تاکید کرد: مردم باید با تلاش خود در جهت حفظ محیط زیست، اقدامات تخریب کنندگان محیط زیست را بی اثر کنند.
وی ادامه داد: تقویت کارهای فرهنگی و فرهنگسازی در حوزه اهمیت و جایگاه محیط زیست و ضرورت حفظ فضای سبز، به ویژه برای نسل جوان و نوجوان کشور بسیار با اهمیت است.
رئیس جمهوری از درختکاری به عنوان نماد حفظ محیط زیست یاد کرد و اظهارداشت: مراتع، جنگل ها، تالاب ها، رودخانه ها و دریاچه ها مایه حیات جامعه بوده و حق حیات به گردن ما دارند.
روحانی ادامه داد: توجه و اهمیت دادن به هفته منابع طبیعی و درختکاری تنها در رابطه با مسایل اقتصادی نیست، بلکه توجه به محیط زیست و سلامت جامعه است که همه باید در این راستا تلاش کنیم.
وی خاطر نشان کرد: روز درختکاری و هفته منابع طبیعی باید بهانه ای برای تلاش ما طی سال در جهت حفاظت از این منبع بزرگ و نعمت خدادادی باشد.
در این مراسم که اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند، کارت همیار طبیعت به دکتر روحانی به عنوان حامی بزرگ همیاران طبیعت اهداء شد.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …