جدیدترین خبرها از ممنوع‌الفعالیت بودن برخی از سینماگران + اسامی

معاون ارزشیابی و نظارت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی ابلاغ حکم دادستانی مبنی بر ممنوع‌الفعالیت بودن برخی از سینماگران با آنها نشستی را برگزار کرد.

به گزارش ایرانگرد نیوز، حبیب ایل‌بیگی در پاسخ به سوال ایسنا درباره جزییات این نشست گفت: امروز عصر جلسه‌ای تشکیل شد تا دستور و حکمی که از سوی قوه قضاییه آمده بود، حضوراً به سینماگرانی که نام‌شان در آن نامه درج شده بود، ابلاغ شود.

 

وی ادامه داد: بازپرس ویژه رسیده کننده به پرونده با ابلاغ ویژه رئیس قوه قضاییه نامه‌ای را به آقای ایوبی فرستاد که در آن برخی از سینماگرانی که تیزر فیلم‌هایشان از ماهواره پخش شده بود، ممنوع الفعالیت شده‌اند و ما تا اطلاع ثانوی از صدور مجوزهای جدید برای این افراد اعم  از مجوزهای ساخت، نمایش و حتی پروانه نمایش خانگی بازداشته شدیم.

 

ایل‌بیگی با اشاره به سینماگران حاضر در جلسه گفت: از میان سینماگرانی که اسمشان در این نامه بود، آقایان سرتیپی و رضا میرکریمی به دلیل مسافرت و حضور در جلسه دیگری نتوانستند در این نشست حاضر شوند اما آقایان مصطفی کیایی، سید امیر پروین حسینی، عبدالله علیخانی و محمدرضا صابری در جلسه حضور داشتند و موارد به آنها ابلاغ شد و نظرات‌شان را اعلام کردند.

 

وی گفت: این نامه در پی پخش تبلیغ فیلم‌های بارکد، دراکولا، زاپاس، دختر، آبنبات چوبی از شبکه‌های ماهواره‌ای به تهیه‌کنندگان این فیلم‌ها و سه دفتر پخش فیلمیران، نور تابان و پویا فیلم ابلاغ شده است.

 

وی تأکید کرد: سینماگران حاضر در این نشست هر گونه همکاری با شبکه جم را رد کردند و معتقد بودند وقتی جرمی مرتکب نشده‌اند چرا باید مورد محاکمه قرار بگیرند و ما نیز پیرو جلسات قبلی مجدداً به دوستان سینماگر عرض کردیم که همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای غیرقانونی است.

 

ایل‌بیگی درباره‌ی رایزنی‌های سازمان سینمایی برای حل این موضوع  گفت: با رسیدن این نامه و ابلاغیه، گفت‌وگوی وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی با مسئولان دادستانی در حال انجام است و به محض به نتیجه رسیدن رایزنی‌ها اعلام می‌شود.

 

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …