نمایش ۱۰۰ فیلم از ۴۱ کشور در جشنواره فیلم کوتاه تهران

بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران با نمایش ۱۰۰ فیلم از ۴۱ کشور جهان برگزار می شود.

به گزارش  ایرنگرد نیوز ، تعداد ۳۶۶۸ اثر از ۱۱۷ کشور جهان برای بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران ارسال شد که از میان آنها ۱۰۰ فیلم از ۴۱ کشور برای حضور در بخش مسابقه بین الملل، بخش کشورهای آسیایی و بخش غیر رقابتی ویدئو آرت انتخاب شدند.
از میان ۱۱۷ کشوری که آثار خود را به دبیرخانه بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران ارسال کردند، فرانسه با ۶۳۵ فیلم بیشترین آمار را به خود اختصاص داد و آلمان با ۳۴۹ فیلم و اسپانیا با ۳۰۲ فیلم در رتبه های دوم و سوم قرار داشتند.
ایتالیا با ۱۲۱ فیلم، بلژیک با ۱۱۷ فیلم، سوئیس با ۹۳ فیلم، هلند با ۸۴ فیلم، فنلاند با ۷۸ فیلم، اتریش و هندوستان با ۶۴ فیلم در رتبه های چهارم تا دهم متقاضیان حضور در بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران قرار داشتند.
از مجموع ۳۶۶۸ اثر ارسال شده به بخش بین الملل، ۳۲۲۷ فیلم متقاضی حضور در بخش مسابقه اصلی بین الملل بودند. ۲۴۴ فیلم در بخش فیلم های آسیایی، ۱۷۶ فیلم در بخش غیررقابتی ویدئوآرت و ۲۱ فیلم در بخش فیلم هایی با موضوع اسلام ارسال شده بودند.
براساس گزارش روابط عمومی فیلم کوتاه تهران، از مجموع آثار ارسال شده فیلم های داستانی با ۶۱درصد در رتبه اول، فیلم های مستند با ۱۳٫۸ درصد در رتبه دوم و فیلم های تجربی با ۱۳٫۴ درصد در رتبه سوم قرار داشتند. انیمیشن های شرکت کرده با آماری برابر ۱۱٫۸ درصد کمترین حجم آثار شرکت کرده در بخش بین الملل را به خود اختصاص دادند.
سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری فرید فرخنده کیش ۱۸ تا ۲۴ آبان در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …