اصفهان میزبان جشنواره غذاهای سنتی ایرانی

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت:  همزمان با فرارسیدن ماه مبارک ربیع الاول، اصفهان میزبان جشنواره غذاهای ایرانی با شعار سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون اله یاری در نشست هم اندیشی برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری که با حضور نمایندگان نهادهای مختلف استان از جمله مسئولین معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان، اتاق بازرگانی، شهرداری، صدا و سیما، نیروی انتظامی، و مراکز دانشگاهی برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: امسال در تاریخ ۱۱ آذر ماه، همزمان با روز اول ربیع الاول، اصفهان میزبان این جشنواره با حضور استان های اصفهان، تهران، البرز، قم و مرکزی خواهد بود.

وی همچنین تأکید کرد: در این جشنواره تلاش داریم تا با پرداختن به سنت های بومی خود از جمله غذاهای سنتی به توسعه پایدار صنعت گردشگری در قالب گردشگری فرهنگی یاری رسانی کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین در همین راستا تاکید کرد: این جشنواره بزرگ از بخشهای متنوعی تشکیل شده که از آن جمله می توان به بخش نمایشگاه با حضور استانهای یاد شده در قالب معرفی آداب و سنن و سوغات غذایی، معرفی محصولات غذایی، معرفی رستوران و سفره خانه های سنتی استانها و معرفی صنایع دستی وغذاها و شیرینی های محلی هر استان اشاره کرد.

اله یاری همچنین به سایر بخش های این جشنواره اشاره کرد و افزود: همچنین در این جشنواره در بخش کارگاههای آشپزی نحوه طبخ و تهیه انواع غذاهای ایرانی، نوشیدنی و دمنوش های محلی، و همچنین نحوه آماده سازی، انواع شیرینی، کیک و پیش غذاهای ایرانی به علاقمندان آموزش داده خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان به برپایی همایش و کارگاههای محلی نیز در این جشنواره اشاره داشت و افزود: برگزاری همایش های گردشگری و غذا، همایش غذای سالم و ارگانیک ویژه گردشگری، همایش نقش بانوان در احیای سفره ایرانی و همایش کیفیت خدمالت غذا در سفر از جمله همایش های پیش بینی شده جهت برگزاری در این جشنواره خواهد بود.

شایان ذکر است جشنواره غذاهای سنتی ایرانی و گردشگری با شعار «سفره ایرانی  و فرهنگی گردشگری» از تاریخ ۱۱ الی ۱۳ آذر ماه سال جاری به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، با حضور استانهای اصفهان، تهران، البرز، قم، مرکزی، در شهر تاریخی اصفهان برگزار خواهد شد.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …