توزیع ۵ تن کیسه جمع آوری پسماند در بوستان های پایتخت در ۱۳ فروردین

توزیع ۵ تن کیسه جمع آوری پسماند در بوستان های پایتخت در ۱۳ فروردین
قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران از توزیع ۵ تن کیسه جمع آوری پسماند در بوستان های تهران در روزطبیعت خبر داد.
منصور باقرصاد در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت، با اشاره به جمع آوری پسماند خشک و تر در روز ۱۳ فروردین ماه گفت: طبق برنامه ریزی ها امسال در این روز ۵ تن کیسه زباله در بوستان های شهرتهران بین مردم توزیع می شود.
وی با اشاره به حضور آموزشگران سازمان پسماند در این روز ادامه داد: این افراد با حضور در بوستان ها در روز سیزده بدر از مردم می خواهند که زباله های خود را در کیسه های تعیین شده بریزند. همچنین بروشوری با مضمون اینکه با طبیعت مهربان تر باشیم، بین شهروندان توزیع می کنند. در انتهای روز نیز کیسه های داده شده را از مردم تحویل می گیرند.
قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در روز طبیعت توسط گروه آموزشی سازمان پسماند در چندین بوستان تئاتر آموزشی با مضمون مدیریت پسماند اجرا می شود، افزود: سعی کرده ایم در این روز در تمامی بوستان های بزرگ پایتخت آموزشگران و مدیران ادارات پسماند با حضور در بوستان ها با مردم چهره به چهره صحبت می کنند تا آموزش های لازم درباره عدم رهاسازی پسماندها در طبیعت به آنها ارائه شود.
وی با بیان اینکه امسال رنگ خاصی را برای کیسه های پسماند در نظر نگرفته ایم، تصریح کرد: غالبا کیسه ها آبی رنگ هستند، چراکه در این روز معتقدیم که اکثر زباله های تولیدی، پسماندهای خشک هستند تا پسماندهای تر.
باقرصاد در پایان با تاکید بر اینکه هماهنگی تمامی کارها برای روز ۱۳ فروردین ماه انجام شده است، خاطر نشان کرد: در پایان روز این کیسه ها جمع آوری می شوند و و بعد از دپو از محیط خارج خواهند شد.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …