وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: کلید نمایشگاه سی ویکم کتاب به تشکل های صنفی نشر واگذار می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اتفاق مبارک نمایشگاه کتاب امسال واگذاری امور اجرایی به تشکل های صنفی نشر است، از آمادگی واگذاری کامل نمایشگاه سی ویکم به تشکل های صنفی نشر در دوره آتی این رویداد خبر داد.

سیدرضا صالحی امیری روز سه شنبه در آیین افتتاحیه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب با تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطر استاد مطهری و اعیاد شعبانیه، تقارن افتتاح نمایشگاه با این رویدادها را میمون و مبارک دانست.
وی نمایشگاه کتاب را یکی از مهمترین فعالیت های فرهنگی بعد انقلاب دانست و گفت: نمایشگاه کتاب در واقع محصول انقلاب اسلامی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در عصر دیجیتال و فضای مجازی با بروز و ظهور شبکه های اجتماعی و دیگر وسایل ارتباطی شاهد تحول در حوزه کتاب و کتابخوانی هستیم، اظهار داشت: آمارها نشر نشان می دهد در سال ۹۱، ۶۴ هزار و ۱۵۱ عنوان کتاب، در سال ۹۲ جمعا ۶۶ هزار و ۱۱۵ عنوان، سال ۹۳ جمعا ۷۳ هزار و ۸۱۲ عنوان، سال ۹۴ جمعا ۸۱ هزار و ۳۲۷ عنوان و در سال ۹۵ در مجموع ۸۸ هزار و ۵۰۴ عنوان کتاب منتشر شده است.
وی گفت: این آمار و روند، بیانگر تحول نشر در کشور است که همچنان ادامه دارد.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه وجه بین المللی نمایشگاه تقویت شده و در منطقه کم نظیر است، گفت: امسال اتفاق مهم درخواست حضور کشورهای آمریکایی و اروپایی بود.
وی از ایتالیا به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه امسال یاد کرد و گفت: استانبول نیز به عنوان شهر خارجی مهمان ویژه نمایشگاه است.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روز سه شنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی مقامات فرهنگی و فرهیختگان در شهر آفتاب افتتاح شد.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …