آدری آزولای مدیرکل جدید سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی یونسکو شد

به‌گزارش ایرانگرد نیوز به‌نقل از مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، آدری آزولای یازدهمین مدیرکل یونسکو و دومین بانویی است که تاکنون مدیریت یونسکو را به عهده گرفته است. او متولد سال ۱۹۷۲ است و از فوریه ۲۰۱۶ تا می ۲۰۱۷ وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه بوده است.

آزولای در پیام خود، ضمن تشکر از همه کشورهای عضو به‌خاطر این انتخاب گفت: «انتظارات زیادی ابراز شده و مسئولیتی را که از این به بعد بر عهده‌ام است، درک می‌کنم.»

او افزود: «ما در جهان پیچیده‌ای زندگی می‌کنیم و با چالش‌هایی مواجه هستیم که هیچ دولتی نمی‌تواند به تنهایی پاسخگو باشد. این چالش که همگی با آن آشنا هستید ”تشدید تاریک‌اندیشی، تهدید به جنگ، افراط‌گرایی، خشونت، تخریب محیط‌زیست، چالش تغییرات جوی، انکار تنوع که انکار دیگری است و در نهایت تمایلات پوپولیستی“ است. همزمان با این چالش‌ها، با انقلاب علمی و تکنولوژی بی‌سابقه‌ای مواجه هستیم که ارتباطمان را با دیگری خدشه‌دار می‌سازد.»

آزولای تصریح کرد: «اگر می‌خواهیم وجه انسانی این جهان را حفظ کنیم، اگر می‌خواهیم از درگیری‌ها جلوگیری کنیم، اگر می‌خواهیم در توافق نامه پاریس مشارکت داشته باشیم، باید به روح حاکم در یونسکو یعنی آموزش، فرهنگ از طریق میراث و تنوع، علوم، دفاع از آزادی بیان و دفاع از آزادی آفرینش پایبند باشیم.»

پیش از وی ایرینا بوکووا از سال ۲۰۰۹ تا‌کنون سمت مدیرکلی یونسکو رابه عهده داشت.

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …