رمضان بر صحنه تئاتر؛ ماه آرام اجراها

تئاتر به دلیل تغییر ساعت اجراها و کاهش تعداد نمایش‌ها در ماه مبارک رمضان، روزهای آرامی را پشت سر می‌گذارد.

 با آغاز ماه مبارک رمضان از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت‌ تعداد انگشت شماری از اجراها صحنه را ترک می کنند و به همین تعداد اجرا به صحنه اضافه می شود.
– نمایش «آمیگدال» به نویسندگی و کارگردانی مجتبی بستان پیرا تا ۲۲ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۵۰ دقیقه در تالار محراب اجرا می‌شود.
– نمایش «سیزده» به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوشکی تا ۲۲ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۱:۴۵ به مدت ۱۲۰ دقیقه در تئاتر مستقل تهران به نمایش در می‌آید.
– نمایش «راز نقل آخر» به کارگردانی ریحانه و نویسندگی حسین تفنگدار تا ۲۷ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود.
– نمایش «شاه ماهی» به نویسندگی احمد سلگی و رضا بهاروند و کارگردانی رضا بهاروند از ۲۲ اردیبهشت‌ آغاز و تا ۵ خرداد در پردیس تئاتر شهرزاد در ساعاتی متفاوت اجرا خواهد داشت.

** نمایش هایی که به صحنه اضافه می شوند
– نمایش «تراس» نوشته ژان کلود کری یر و به کارگردانی مسعود کرامتی از ۲۲ اردیبهشت‌ اجراهای خود را آغاز و تا ۲۷ خرداد هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۸۵ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر به صحنه خواهد رفت.
– نمایش «آنتیگونه» نوشته سوفوکل و به کارگردانی احسان خیرمند از ۲۳ اردیبهشت‌ به صحنه می‌رود و تا ۱۳ خرداد هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۶۵ دقیقه در تالار حافظ به اجرای خود ادامه می‌دهد.
– نمایش «پروانه الجزایری» نوشته پیام لاریان و به کارگردانی سعید حسنلو از ۲۵ اردیبهشت‌ اجرای خود را آغاز و به مدت یک ماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در تئاتر هامون به صحنه خواهد رفت.
– نمایش «خون به‌پا می‌شود» به کارگردانی مسعود طیبی و نویسندگی شهرام احمدزاده ۲۲ اردیبهشت‌ به صحنه می‌رود و تا ۲۷ خرداد هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به اجرای خود ادامه می‌دهد.

** نمایش‌هایی که به اجرای خود ادامه می‌دهند
– نمایش «آخرین نوار کراپ» نوشته ساموئل بکت و به کارگردانی امیرعلی جلالی تا ۳۰ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه آژمان اجرا می‌شود.
– نمایش «صد در صد» نوشته مارکس لید و به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی تا ۳۰ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
– نمایش «وقتی کبوترها ناپدید شدند» نوشته سُفی اکسانن و به کارگردانی هستی حسینی تا ۳۰ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه در تئاتر مستقل به صحنه می‌رود.
– نمایش «اولد سیبروک» نوشته وودی آلن و به کارگردانی مهیار اسلامی تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه دیوار چهارم اجرا می‌شود.
– نمایش «حکم» به نویسندگی مسعود ترابی، سعید سالمی و کارگردانی مسعود ترابی تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۸۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
– نمایش «شرم و دغدغه» به کارگردانی کوروش شاهونه و نویسندگی سید جواد اشکذری تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه تماشاخانه ماه حوزه هنری به صحنه می‌رود.
– نمایش «چیزی شبیه زندگی» نوشته حسین پناهی و به کارگردانی امیر کلهری پور تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
– نمایش «اکلیل» به کارگردانی مهتاب شکریان و نویسندگی مهدی کوشکی از ۱۶ تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۷۵ دقیقه در تئاتر مستقل تهران به نمایش در می‌آید.
– نمایش «جریان مبهم یک خانه ویلایی» نوشته محسن اسماعیلی و به کارگردانی احمد حامدی تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۷۵ دقیقه در مجموعه تئاتر دیوار چهارم به صحنه می‌رود.
– نمایش «۹۱۱» به نویسندگی و کارگردانی امیرعلی آزادان تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۶۵ دقیقه در تماشاخانه دیوار چهارم اجرا می‌شود.
– نمایش «مارگاک» نوشته آگوست استریندبرگ و به کارگردانی داود زاهدی تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۴۵ به مدت ۷۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
– نمایش «من یک موجود بلوتوثی ام به من نگاه نکنید» به نویسندگی محمد رضایی راد و هدایت افسانه ماهیان تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۵۰ دقیقه درتالار مولوی در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.
– نمایش «ستوان اینیشمور» نوشته مارتین مک دونا و به کارگردانی احمد شاه قاسمی تا ۳۱ اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه شانو اجرا می‌شود.
– نمایش «کار هنرپیشه روی خود» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نادر خوش بخت تا اول خردادماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه در سالن کوچک تالار مولوی به نمایش در می‌آید.
– نمایش موزیکال «عروس مردگان» نوشته تیم برتون و به کارگردانی امیدرضا سپهری تا اول خرداد هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۹۰ دقیقه در هتل اسپیناس پالاس به صحنه می‌رود.
– نمایش «زندگی در تئاتر» نوشته دیوید ممت، ترجمه داریوش مودبیان و کارگردانی احمد دامیار تا اول خرداد هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۹۰ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود.
– نمایش «بیا جلوتر» به کارگردانی سجاد باقری و نویسندگی حسین برفی نژاد تا پنجم خرداد هر شب ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۵۰ دقیقه درعمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
– نمایش «شربت سینه» به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی تا هفتم خرداد هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.
– نمایش «جنین جن زده» به نویسندگی و کارگردانی سلمان فرخنده تا ۱۰ خرداد هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۵۲ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
– نمایش «حذف به قرینه‌ معنوی» به کارگردانی و نویسندگی کتایون لطیف تا ۱۰ خرداد هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۵۰ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید.
– نمایش «ادامه دارد» به کارگردانی فرهاد خوشه و نویسندگی مهدیه حسینی تا ۱۲ خرداد هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود.
– نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید» به کارگردانی حسن جودکی و نویسندگی مژگان خالقی تا ۱۳ خرداد هر شب ساعت ۲۲ به مدت ۵۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
– نمایش «آپرکات» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قلی پور تا ۱۳ خرداد هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۹۵ دقیقه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می‌آید.
– نمایش «لانه خرگوش» نوشته دیوید لیندزی ابر و به کارگردانی مهدی صباغی تا ۱۹ خردادماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود.
– نمایش «شهر ما» نوشته تورنتون وایلدر و به کارگردانی محمد حسن معجونی تا ۲۷ خرداد هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه در تماشاخانه ایرانشهر به نمایش در می‌آید.
– نمایش «مده آ» به کارگردانی علی اصغر راسخ راد و نویسندگی مسعود سمیعی تا ۳۱ خرداد هر شب ساعت ۲۰:۴۵ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر به صحنه می‌رود.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …