مراسم روز جهانی گردشگری در سیستان و بلوچستان با حضور دکتر مونسان

همایش روز جهانی «گردشگری» به طور همزمان در ۱۵۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

مراسم روز جهانی گردشگری، امروز با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سیستان و بلوچستان آغاز شد.

این مراسم که همه ساله در تهران برگزار می‌ شد، برای اولین بار در سیستان و بلوچستان برگزار شده است که مهم‌ترین هدف آن معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان سیستان و بلوچستان است.

این مراسم صبح امروز شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸، با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، تعدادی از نمایندگان مجلس، جمعی از معاونان و مدیران وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مسئولان استانی، مدیران بخش خصوصی صنعت گردشگری و فعالان این صنعت به طور رسمی آغاز به کار کرد.

در این مراسم همچنین آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان،دکتر کردی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار امامان جمعه اهل تشیع و اهل تسنن مناطق مختلف سیستان و بلوچستان و فرمانداران شهرهای سیستان و بلوچستان حضور دارند.

۲۷ سپتامبر از سوی سازمان جهانی جهانگردی به عنوان روز جهانی گردشگری نام‌گذاری شده است.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …