روش های کمپ زدن در طبیعت

یکی از عمده عواملی که مانع از سفرهای منظم می شود بحث مالی انواع تور مسافرتی است. به طور حتم کنار گذاشتن بودجه ای ویژه مختص سفر آنچنان ساده به نظر نمی رسد. اما می شود با مد نظر قرار دادن ترفندهایی خاص سفری لذت بخش، ساده و ارزان قیمت را تجربه کرد. در این مقاله قصد داریم با علاقه مندان به تور طبیعت گردی همراه شویم و آنها را برای گذراندن تعطیلاتی فوق العاده راهنمایی کنیم با ایرانگردنیوز همراه باشید.

کمپ زدن در طبیعت

انتخاب یک منطقه ی زیبا

لازم نیست برای انتخاب یک منطقه ی طبیعی خاص، مسافت طولانی را طی کنید. خوشبختانه ایران از نظر طبیعی کشوری غنی است و می توان در گوشه و کنار آن با مناطق زیبا و خوش منظره ای روبه رو شد. قبل از تدارک دیدن سفر لازم است که بهترین منطقه ای که می شود در آن کمپ برپا کرد را انتخاب کنید. لازم است که منطقه ی انتخابی شما امن، زیبا و آرام باشد و بتوانید به سادگی در آن به آب آشامیدنی، تلفن، سرویس بهداشتی و برق دسترسی داشته باشید.

انتخاب چادر مناسب

یکی دیگر از مواردی که به ارتقاء کیفیت تور طبیعت گردی شما کمک می کند انتخاب یک چادر مسافرتی تمام عیار است. چادر مدنظر باید فضای کافی برای تمامی اعضای تور را داشته باشد. از چادرهای بلند و مرتفع استفاده کنید. چراکه اقامت در چادرهای کوتاه کسل کننده و مشکل خواهد بود. به جنس چادر توجه خاص داشته باشید. چادر شما می بایست ضد آب بوده و قابلیت نصب آسان را داشته باشد. از دیگرمزیت هایی که می توانید برای این چادر در نظر بگیرید مقاومت است. بنابراین تا جای ممکن در خرید خود دقت کنید.چراکه کیفیت تور مسافرتی شما به این اصل وابسته است.

جای خواب

به طور حتم خوابیدن در یک فضای سرد و تاریک آنچنان مطلوب و خوشایند به نظر نمی رسد و موجب می شود در طول تور یک روزه ی خود دچار مشکل شوید. بنابراین لازم است به تعداد افرادی که در تورحضور دارند کیسه خواب مناسب تهیه کرده باشید. کیسه خواب باید با شرایط بدنی فرد همخوانی داشته باشد و فرد موقع خواب در آن احساس راحتی کند. سبک بودن کیسه خواب از دیگر مواردی است که لازم است به آن توجه شود. اگرچه اگر فضای خالی در اتوموبیل خود در اختیار دارید می توانید از رختخواب های کم حجم استفاده کنید. از پتوها و بالشت های وکیوم شده کمک بگیرید. استفاده از تشک های بادی هم می تواند گزینه ای  فوق العاده برای شما محسوب شود و تور طبیعت گردی شما را به بهترین حالت ممکن برگزار کند.

خورد و خوراک

یکی از مهم ترین بخش های کمپ در طبیعت به تهیه ی غذای مناسب و لذیذ مربوط می شود. می توانید با برپا کردن آتش محیط مناسب برای طبخ را فراهم ببینید. اما دقت داشته باشید که در طول تور طبیعت گردی خود وسائل لازم برای برپایی آتش را به همراه داشته باشید. می توانید با طبخ غذاهای ساده بر روی آتش و در طبیعت لذتی صد چندان از سفر ببرید و غذاهایی خاص و ویژه طبخ کنید.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …