هنرمندان تونس زیر فشار کرونا

هنرمندان تونس مقابل ساختمان وزارت فرهنگ این کشور تجمع کرده و از وزیر فرهنگ این کشور خواستند تا آن‌ها را از فقر و گرسنگی ناشی از کرونا نجات دهد.
به نقل از المیادین، ویروس کرونا که در چند ماهه اخیر به معضلی جهانی تبدیل شده است، بر مشاغل مختلف تاثیرات مخربی را گذاشته است. هنرمندان از جمله اقشاری هستند که در این مدت در سراسر جهان دچار ضرر و زیان‌های زیادی شده‌اند.
در تونس ده‌ها هنرمند مقابل در وزارت فرهنگ این کشور تجمع کرده و خواستار کمک دولت برای تامین مایحتاج زندگی روزانه‌شان شده‌اند
هنرمندان تونسی با تجمع مقابل ساختمان وزارت فرهنگ تونس، از مسوولان فرهنگی کشورشان خواسته‌اند تا شأن هنرمندان را حفظ کرده و آن‌ها را از فقر و گرسنگی که کرونا دچارشان کرده است نجات دهند.
هنرمندان معترض تونسی از نبود امکانات و حمایت‌های دولتی انتقاد کرده و خواهان احقاق حقوق خود در اجتماع شده اند.
بر اساس این گزارش، تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی ـ هنری در تونس هنرمندان حوزه‌های مختلف این کشور را با بحران مالی مواجه کرده است. برخی از این هنرمندان به سختی‌هایی که در این روزها متحمل شده‌اند اشاره کرده و عنوان کرده‌اند که خانه نشینی ناشی از کرونا آن‌ها را به جایی رسانده که حتی قدرت تامین غذای روزانه خود و خانواده‌هایشان را هم ندارند.
شیراز العتیری، وزیر فرهنگ تونس گفته است، دلیل خشم هنرمندان بی اعتمادی آن‌ها به وزارت فرهنگ این کشور در پرداخت مطالباتشان است. وزارت فرهنگ تونس در ماه مارس به هنرمندان مبلغی را به عنوان کمک هزینه معیشتی پرداخت کرده بود اما واضح است که این کمک‌ها کافی نبوده و هنرمندان تونسی خواستار کمک‌هایی مستمر تا بهتر شدن اوضاع هستند.
شیراز العتیری از اتحادیه هنرمندان تونس خواسته تا به هنرمندان و مراکز و شرکت‌های فرهنگی هنری که با شیوع کرونا کارشان تعطیل شده و دچار خسارت‌های مالی شده‌اند، کمک‌های نقدی پرداخت کند.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …