تخفیف ۳۰درصدی برای پست صنایع دستی

تفاهم‌نامه شرکت پست و وزارت میراث فرهنگی دوشنبه ۷ مهر در محل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به امضای پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی این وزارتخانه و رمضان‌علی سبحانی‌فر معاون وزیر و رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران رسید و طرفین درباره تقویت همکاری‌ها با هدف حمایت هرچه بیشتر از صنایع‌دستی با یکدیگر توافق کردند.
معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: اقدام ارزشمند شرکت ملی پست در دورانی که هنرمندان صنایع‌دستی به خاطر کرونا، با مشکلاتی روبه‌رو هستند، نشان‌دهنده حمایت این شرکت از هنرمندان صنایع‌دستی است.
وی افزود: همکاری معاونت صنایع‌دستی و شرکت ملی پست می‌تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد و موجب رونق فروش صنایع‌دستی و معرفی هرچه بیشتر آن‌ها شود.
محمودیان در ادامه به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری باعنوان «جهش تولید» اشاره کرد و گفت: معظم‌له علاوه بر نام‌گذاری امسال که نشان از توجه ایشان به حمایت از تولید داخلی دارد، در چیدمان محل سخنرانی خود نیز از صنایع‌دستی استفاده می‌کنند.
رمضان‌علی سبحانی‌فر معاون وزیر و رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران نیز در این نشست گفت: این شرکت و معاونت صنایع‌دستی باید باهم همکاری‌های لازم را داشته باشند و ما موظف هستیم که هم‌پوشانی داشته باشیم و اقدامات حمایتی از صنایع‌دستی انجام دهیم. این همکاری‌ها در راستای منافع ملی است و می‌تواند به توسعه صنایع‌دستی و رونق فروش صنایع‌دستی کمک کند.
همکاری در برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی طرفین، بهره‌گیری از زیرساخت‌های فیزیکی، محیطی و ظرفیت‌های بالقوه طرفین در زمینه تبلیغات، همکاری برای حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی طرفین به‌صورت متقابل، اجرای طرح چاپ تمبر شخصی، ارسال کارت‌های الکترونیکی و فعالیت‌هایی مشابه برای اعضای دو طرف در چهارچوب ضوابط و مقررات و اختصاص فضاهای فیزیکی مناسب به فعالان صنایع‌دستی از سوی شرکت پست، از مفاد این تفاهم‌نامه است.
هم‌چنین از دیگر مفاد این‌تفاهم‌نامه می‌توان به ارائه سرویس پیشتاز با تخفیف ۳۰ درصد نسبت به نرخ‌نامه پستی برای محصولاتی که طبق لیست ارائه شده از سوی معاونت صنایع‌دستی به شرکت پست، همکاری لازم در چهارچوب قوانین مرتبط با گمرک امانات پستی به‌منظور حذف محدودیت ارسال محصولات صنایع‌دستی توسط سایت‌های فروش مجازی به خارج از کشور و… اشاره کرد.
معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و معاون وزیر و رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران به همراه تعدادی از مدیران این دو دستگاه بعد از امضای این تفاهم‌نامه از نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در محل ساختمان مرکزی وزارت میراث‌فرهنگی بازدید به عمل آوردند.

Check Also

بازگشت دوباره صنایع دستی به نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی از اضافه شدن صنایع دستی به پانزدهمین نمایشگاه …