امکان افزایش وزش باد در کشور

مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری، افزایش وزش باد در عراق، سبب خیزش گرد و خاک و انتقال آن به مناطق غربی و شمال‌ غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز می‌شود.

«صادق ضیائیان» با بیان اینکه روز دوشنبه ۲۲ فروردین، در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است و فقط در شمال خراسان رضوی رگبار و وزش باد پیش‌ بینی می‌شود، افزود: امروز همچنین در دامنه جنوبی البرز در استان‌ های تهران و البرز وزش باد نسبتا شدیدی خواهیم داشت.مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در نوار جنوبی کشور وزش باد شدید پدیده غالب جوی خواهد بود، گفت: از فردا سه‌شنبه تا روز جمعه، گذر متناوب امواج تراز میانی جو از کشور پیش‌ بینی می‌شود، که بر این اساس از سه‌شنبه رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و مناطقی از زاگرس مرکزی و جنوبی واقع در غرب و جنوب‌غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:‌ روز سه‌شنبه در استان‌ های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش موقت دما بین ۸ تا ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌ بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در دامنه‌ های جنوبی رشته کوه البرز در استان‌ های قزوین، البرز، تهران و سمنان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین افزایش وزش باد روی کشور عراق سبب خیزش گرد و خاک و انتقال آن به غرب و شمال‌غرب کشور و با غلظت کمتر به دامنه‌های جنوبی البرز می‌شود و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق پیش‌بینی‌ می‌شود.

مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز صاف گاهی با وزش باد و در ساعات بعدازظهر باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

هوای تهران گرم می شود

مدیرکل هواشناسی استان تهران هم گفت: از امروز تا چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، دمای هوا در استان تهران افزایش خواهد یافت.

آقای مجتبی جلالی افزود: حداکثر دمای هوای پایتخت امروز به ۲۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید و دمای حداقل تهران نیز در شبانه روز آینده ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

وی افزود: حداکثر دمای هوای تهران در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ درجه سانتی گراد پیش بینی شده است و روز پنجشنبه نیز بیشترین دمای هوا ۲۷ درجه پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: بررسی داده‌ ها و نقشه‌های پیش‌ یابی هواشناسی، نشان می دهد احتمالا هوای استان تهران طی پنج روز آینده نیمه ابری تا ابری است و در بعضی ساعات وزش باد مورد انتظار است که این وزش باد می تواند به افزایش آلاینده های جوی منجر گردد.

Check Also

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم …